Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piasek kinetyczny

( ilość produktów: 51 )

Piasek kinetyczny, zwany również piaskiem dynamicznym, to niezwykły materiał, który zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jest to rodzaj materiału znany ze swojej zdolności do formowania i kształtowania się, dlatego jest powszechnie używany jako zabawka edukacyjna, stresopochłaniacz oraz narzędzie terapeutyczne.

Piasek kinetyczny składa się z drobnych cząstek piasku, zlepionych specjalnymi polimerami, które nadają mu unikalne właściwości. Dzięki temu piasek jest miękki i sprężysty w dotyku, a jednocześnie trzyma kształt, co pozwala na tworzenie różnych form i figur. Można go ugniatać, rozgniatać, formować i rozdzielać, co sprawia ogromną frajdę i zapewnia godziny kreatywnej zabawy.

Piasek kinetyczny ma również na celu rozwijanie zdolności motorycznych, wyobraźni i umiejętności koncentracji. Dzieci mogą eksperymentować z różnymi technikami formowania, takimi jak układanie, lepienie, turlanie czy wylewanie, co zachęca do logicznego myślenia i pomaga w rozwijaniu zdolności manualnych.

Zabawa piaskiem kinetycznym stymuluje zmysł dotyku oraz pozytywnie wpływa na koordynację ręka-oko. Piasek kinetyczny może być używany zarówno w domu, jak i w przedszkolach czy szkołach. Ma wiele zastosowań, nie tylko jako zabawka, ale także jako narzędzie terapeutyczne przy rehabilitacji ruchowej czy w pracy z dziećmi z zaburzeniami sensorycznymi. Pomaga łagodzić napięcie i stres, a także uspokajać i skupiać uwagę.

Piasek kinetyczny jest materiałem nietoksycznym i bezpiecznym w użyciu. Wszystkie jego składniki są hipoalergiczne i nie powodują podrażnień skóry. Może być więc stosowany przez dzieci w różnym wieku oraz osoby dorosłe.

Sprawdź również naszą ofertę na zabawki do malowania i rysowania.

pixel