Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Grzechotki i gryzaki dla niemowląt

( ilość produktów: 17 )

 Grzechotki niemowlęce są niezwykle popularnymi i niezastąpionymi zabawkami dla najmłodszych dzieci. To wspaniałe narzędzia, które pomagają rozwijać zmysły i umiejętności poznawcze malucha już od pierwszych miesięcy życia.

Grzechotki to przede wszystkim zabawki sensoryczne. Ich różnorodne kształty, faktury i dźwięki angażują wszystkie zmysły dziecka. Maluch może dotykać grzechotki, włożyć ją do buzi, chwycić ją i potrząsać. Dzięki temu rozwija swoje zdolności manualne i utrwala pojęcie przedmiotu w pamięci.

Te małe zabawki dla niemowląt mają również ogromne znaczenie dla rozwoju słuchu dziecka. Różnorodne dźwięki, jakie wydają grzechotki, angażują słuch malucha i uczą go rozpoznawać różnice w tonach, intensywności i rytmie dźwięków. To doskonałe narzędzie stymulujące rozwój mowy i umiejętności słuchowych.

Grzechotki niemowlęce są również idealnymi zabawkami do rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej u dziecka. Ruchy malucha, podczas potrząsania grzechotką i obserwacji jej poruszających się części, uczą go precyzyjnego poruszania rączkami i śledzenia wzrokiem obiektów. Ponadto grzechotki niemowlęce są doskonałymi narzędziami towarzyszącymi maluchowi podczas ząbkowania. Miękkie i elastyczne materiały, z których są wykonane grzechotki, łagodzą ból dziąseł i zapewniają ulgę w trudnych momentach związanych z pojawianiem się ząbków.

Grzechotki niemowlęce to także doskonały sposób na zachęcenie malucha do ruchu. Widząc poruszające się grzechotki, niemowlę będzie chciało je złapać, co wymagać będzie skoncentrowania się i wykonania precyzyjnych ruchów. To idealne ćwiczenie dla rozwijania zdolności motorycznych u każdego niemowlaka.

Sprawdź również nasza ofertę na zabawki interaktywne dla niemowląt.

pixel