Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki Montessori

( ilość produktów: 26 )

Montessori jest to metoda nauczania oparta na rozwoju dziecka, której głównym celem jest umożliwienie mu całkowitego i harmonijnego rozwoju oraz przygotowanie do udziału w społeczeństwie. Nazwa tej metody pochodzi od jej twórczyni, doktor Marii Montessori, włoskiej edukatorki i lekarki. Metoda Montessori kładzie nacisk na aktywność dziecka, niezależność i poważanie jego naturalnych zdolności do nauki.

Podstawową zasadą metody Montessori jest dążenie do stworzenia przyjaznego i stymulującego środowiska, które odpowiada potrzebom i zainteresowaniom dziecka. W sali montessoriańskiej znajduje się specjalnie zaprojektowany zestaw materiałów i zabawek edukacyjnych, które pomagają dziecku w samodzielnym odkrywaniu świata. Dzieci uczą się korzystać z tych materiałów, zgodnie z własnymi zainteresowaniami i tempem rozwoju. Wprowadzanie nowych umiejętności odbywa się poprzez stopniowe i konsekwentne działania, które umożliwiają dziecku poruszanie się od prostszych do bardziej skomplikowanych zadań.

Zabawki Montessori zostały zaprojektowane tak, aby wspierać rozwój sensoryczny, motoryczny i poznawczy dziecka poprzez stymulowanie samodzielności i eksploracji. Są one wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, tkaniny i metal, co zachęca do odkrywania oraz twórczego myślenia. Zabawki Montessori rozwijają umiejętności logicznego myślenia, umiejętności społeczne oraz koncentrację. Dzięki wymiarowi edukacyjnemu, zabawki te pomagają dzieciom zdobywać nowe umiejętności i rozwijać się na wielu płaszczyznach. Zabawki Montessori stanowią doskonały dodatek do domowego przedszkola i sprzyjają samodzielności oraz kreatywnemu rozwojowi dziecka. 

Sprawdź również naszą ofertę na roboty dla dzieci.

pixel