Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawa w sklep

( ilość produktów: 26 )

Zabawa w sklep to kategoria, która zapewnia dzieciom wiele radości i możliwości do nauki poprzez udawanie zakupów i role wymiany pieniędzy. Ta fantastyczna zabawa sprawia, że dzieci od najmłodszych lat mogą rozwinąć swoje umiejętności społeczne, matematyczne i kreatywne.

W tej kategorii można znaleźć różnorodne zabawki, które symulują sklep lub cały supermarket. Dzieci mogą odgrywać role sprzedawców, a ich przyjaciele mogą wcielić się w role klientów. Zabawki te często zawierają miski z owocami, warzywami, produktami do pieczenia, przechowalnikami z żywnością, pieniądze w postaci banknotów i monet, a także kasy fiskalne. Dzieci mogą udawać, że robią zakupy, umieszczać produkty w koszyku lub na taśmie kasowej, a następnie korzystać z kasy fiskalnej do zapłacenia za swoje zakupy.

Zabawa w sklep przynosi wiele korzyści dzieciom. Po pierwsze, rozwija ich zdolności społeczne poprzez interakcje z innymi dziećmi w roli kupującego i sprzedawcy. Dzieci uczą się jak być uprzejmym wobec klientów, jak prowadzić transakcję i jak radzić sobie w różnych sytuacjach.

Po drugie, zabawa taka rozwija matematyczne umiejętności liczenia i rozliczania pieniędzy. Dziecko musi umieć dodawać, odejmować i liczyć resztę. Zabawa w sklep daje możliwość ćwiczenia tych umiejętności w praktyce, jednocześnie stymulując i rozwijając logiczne myślenie.

Dodatkowo, zabawki z tej kategorii wzbudzają kreatywność u dzieci. Mogą tworzyć własne sklepy, układać produkty na półkach lub wymyślać ceny. Mogą również symulować różne sytuacje, takie jak negocjacje cen czy składanie zamówień.

Sprawdź również naszą ofertę na zabawki AGD.

pixel