Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki z ulubionym bohaterem - czyli zawsze sprawdzony prezent!

2019-12-11
Zabawki z ulubionym bohaterem - czyli zawsze sprawdzony prezent!Bajki. Ulubiona aktywność niemalże wszystkich dzieci, a bohaterowie animacji stają się bardzo często wzorami i najlepszymi przyjaciółmi. Nic więc dziwnego, że ubrania, maskotki, gry i inne zabawki z wizerunkami ulubionych bohaterów stają się prawdziwymi przebojami każdego sezonu prezentowego. Kolejne bajki oczywiście kreują nowych bohaterów, ale są i tacy, którzy od lat podbijają serca kolejnych pokoleń dzieci. Co istotne, wielu dorosłych też przecież chętnie sięga po koszulki z idolami  Star Wars lub Avengers, o gwiazdach muzyki czy popkultury nie wspominając.

Ulubiony bohater/bohaterka mogą pojawić się dosłownie na wszystkim – od odzieży poprzez zastawę, pościel, artykuły szkolne, na zabawkach skończywszy. Jeśli wiemy, co lubi nasze dziecko, to tak naprawdę pewny prezent mamy już wymyślony i zawsze będzie trafiony. A co najchętniej oglądają dzieci?

Kultowa bajka Disney’a

Myszka Miki towarzyszyła już wielu pokoleniom i obecnie jest ikoną popkultury. Po gadżety z charakterystyczną myszką sięgną więc nie tylko dorośli, ale również dzieci. To legenda, która nie wychodzi z mody. Jak widać, koszulka, biżuteria czy dodatek z rozpoznawalną postacią będzie świetnym pomysłem dla nieco „starszego: dziecka. Pomimo tego że towarzyszy ludziom już od prawie wieku, to dalej jest jedną z chętniej oglądanych animacji przez najmłodszych. Naiwna i niewinna Myszka Miki uczy przede wszystkim tego, że świat jest dobry i trzeba pomagać innym. Oczywiście powodzeniem cieszą się również inni kultowi bohaterowie Disney’a tacy jak Kaczor Donald czy Goofy.

Hit bajkowy 2019

Niewątpliwie koniec tego roku należy do Krainy Lodu. Druga część disneyowskiego przeboju już podbija serca dzieci i dorosłych. Poza pięknymi piosenkami i atrakcyjną grafiką historia  księżniczki Elsy i jej siostry Anny zachwyca niezwykłym przesłaniem o tym, jak ważne są przyjaźń i miłość, które potrafią pokonać każde przeszkody – nawet te bardzo mroźne. Zabawki z „Frozen” to przede wszystkim lalki. Poza tym furorę robią ubrania z wizerunkami postaci, a nawet pościel czy kocyki. Poza głównymi bohaterkami serca dzieci zostały zdobyte również przez Olafa czy Svena. W kolekcjach Frozen znaleźć można również zestawy kreatywne, wycinanki, kolorowanki i szereg innych elementów, które pozwolą spędzić twórczo czas. Być może nucąc ulubione piosenki z bajki.
Świat małych kucyków

„My Little Pony” to bajka z historią, która zachwyca kolejne pokolenia, a kultowe koniki stają się ważnym elementem dziecięcych pokoi. Pojawiają się w postaci kolorowych figurek, pluszaków i detali na ciuchach. Kolejna wersja serialu „Przyjaźń to Magia” sprawiła, że moda na kucyki odżyła z jeszcze większą mocą. Wyraziste postaci przeżywają niezwykłe przygody, walczą ze złem i swoimi słabościami, a figurki, które dziecko ma w kolekcji, pozwalają jeszcze raz przeżywać te historie lub też wymyślać sobie swoje własne. A to rewelacyjnie pobudza wyobraźnię. Poza tym kucyki to również okazja do tworzenia fryzur i ozdób na długich kolorowych grzywach.  

Transformersy

Ta kultowa bajka swoje korzenie ma w latach 80. ubiegłego stulecia i niezmiennie pobudza wyobraźnią kolejnych pokoleń.  W telewizji królują kolejne sezony z przygodami robotów, a starcia dobrych Autobotów ze złymi Deceptikonami przyciągają miliony przed ekrany. Mechanizm przemiany w pojazd lub samolot jest oczywiście wykorzystywany w produkcji zabawek, bo figurki inspirowane bajką od lat są na liście ulubionych prezentów. Warto pamiętać, że na rynku znajdziemy zarówno transformersy wzorowane na filmach kinowych, jak i modele bazujące na serialu animowanym.

Gwiezdne Wojny

To film legenda, a zabawki „Star Wars” stają się przebojami każdych świąt czy innych okazji na prezent. Film science-fiction zaczął pasjonować w 1977 roku i do dziś jest najchętniej oglądaną serią. Niesamowite historie, kultowi bohaterowie, efekty specjalne sprawiły, że otaczamy się przedmiotami, książkami, figurkami i gadżetami z „Gwiezdnych Wojen”. A to łączy pokolenia, wywołuje dyskusje i oczywiście napędza marketing. Staje się również doskonałym medium między rodzicami i dziećmi, bo jak żadna inna historia ta nie zna limitu wieku. Niezmiennie przecież to opowieść o walce dobra ze złem, która w wielu miejscach zaskakuje i nie jest oczywista. Charakterystyczny znak „Star Wars” znajduje się więc na przytulankach, figurkach, klockach, modelach do składania, grach czy puzzlach. Oczywiście króluje na ubraniach dla dzieci i dorosłych, bo to jeden z najbardziej nośnych elementów popkultury.

Superbohaterowie zwani Avengersami

Filmy Marvela mają swoich fanów wśród dzieci i dorosłych, a superbohaterowie tacy jak Iron Man, Spider-man czy Kapitan Ameryka towarzyszą nam niemal na co dzień. Każda nowa historia przyciąga do kin tłumy, a kolejne serie figurek, zabawek, ciuchów pojawiają się nie tylko w pokojach dzieci. Superbohaterowie to motywacja, by walczyć po stronie dobra, choć metody tej walki bywają różne. Każda z postaci ma też wady, a to czyni je tak bardzo podobnymi do nas. Figurki nawiązują do filmów kinowych, komiksów lub seriali animowanych, a całe kolekcje będą doskonałą okazją do zabawy.
Lista prezentów inspirowanych bajkowymi postaciami jest jeszcze długa. Popularnością cieszą się wszak Świnka Peppa, Masza i NiedźwiedźPsi Patrol czy Auta.
pixel