Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki do przytulania

2020-01-08
Zabawki do przytulaniaMaskotki są uwielbiane przez dzieci i tych nieco starszych. Są wyrazem troski oraz miłości i nie bez kozery także zakochani obdarowują się przyjemnymi w dotyku misiami czy pieskami. Coraz częściej również Państwo Młodzi na ślubach proszą o przytulanki a nie o kwiaty. Tu nie chodzi tylko o to, by kolekcjonować zabawki, ale przede wszystkim zbiera się je, by sprawić radość innym. Maskotki trafiają do domów dziecka, hospicjów czy też szpitali. Tam mogą uszczęśliwić tych wszystkich, którzy akurat najbardziej tego potrzebują.

Maskotka na prezent

Niewątpliwie to właśnie przytulanki są najchętniej wybierane na prezent. W tej materii też panują określone mody i często zabawki są inspirowane lub też bezpośrednio nawiązują do ulubionych postaci bajkowych. W wielu wypadkach mamy również do czynienia z designerskimi propozycjami, które, poza tym że są przyjemne w dotyku, to również stają się wyrazem pewnego stylu oraz dekoracją dziecięcego pokoju. W całej palecie mniejszych i większych możliwości niewątpliwie każdy znajdzie swoją ulubioną maskotkę, która bardzo często towarzyszy aż do dorosłości, stając się niezwykłym wspomnieniem dzieciństwa, tęsknotą za czasem beztroski oraz innych relacji.

Jakie bajki są w modzie?

W poszukiwaniu doskonałego pluszaka warto zastanowić się czy stawiamy na klasykę, czy też chcemy kupić maskotkę w wizerunkiem ulubionego bohatera bajkowego. Ta druga opcja z pewnością będzie interesująca dla dziecka, o ile trafimy z samą postacią. Poza tym interaktywne pluszaki na przykład z Minnie mają różne funkcje, a tym samym często umożliwiają dość wierne odtwarzanie historii z animacji. By wybrać odpowiedni prezent, trzeba oczywiście wiedzieć, jaki jest ulubiony bohater bajkowy dziecka. Z założenia więc będzie to podarunek dla malucha, które ogląda bajki i w jakiś sposób identyfikuje się z postaciami. Młodszym i nieco starszym do gustu przypadną maskotki z Baby Shark. Seria inspirowana jest edukacyjnym kanałem działającym na platformie YouTube o nazwie Pingfong, a znana piosenka stała się prawdziwym przebojem.

Coś więcej niż zabawka

Poza świetnym wyglądem pluszaki są przyjemne w dotyku i występują w tysiącach wariantów. W praktyce można więc je zbierać i zbierać, a końca kolejki nie będzie końca. Maskotki nie wychodzą z mody i nie ulegają chwilowym trendom i nawet propozycje z ulubionymi bohaterami bajkowymi, którzy akurat są na topie, za kilka lat będą świetnym wspomnieniem. Z drugiej strony przyjemne w dotyku zabawki pełnią bardzo ważną funkcję dydaktyczną i, jak twierdzą specjaliści, mają niezwykle ważny wpływ na rozwój osobowości dziecka oraz jego wychowanie.
Sam miś jest powiernikiem i najlepszym przyjacielem. W pewien sposób zastępuje rodzica oraz rówieśnika w sytuacji, gdy nie ma ich w pobliżu. Pluszaki ułatwiają zasypianie, pomagają przetrwać trudne chwile, są gwarancją bezpieczeństwa, a także lekcją relacji międzyludzkich. Z drugiej strony to właśnie pluszaki stają się tymi zabawkami, o które dziecko się troszczy, przytula je, leczy, rozmawia z nimi. Opiekuńcze walory takie zabawy niezwykle rozwijają empatię i przydają się na wszystkich kolejnych etapach rozwoju. Z drugiej strony sama relacja z maskotką staje się doskonałą okazją, by rozwiązywać różnego rodzaju problemy.

Przyjaciel na całe życie

Z maskotek się nie wyrasta. Także z tych inspirowanych postaciami bajkowymi. Oczywiście te mają już swoją historię opisaną w książce lub też opowiedzianą w animacji. Tu znajdziemy również cechy charakteru, osobowość, a także informacje o tym, z kim się dany bohater przyjaźni, jakich ma rodziców i oczywiście jakie przygody przeżywa. To punkt wyjścia również do tego, by budować swoje historie i przeżywać je z ulubionymi bohaterami. Niektórzy zwracają uwagę na to, że same postaci mogą mieć bardzo precyzyjnie nadany rys osobowości, a tym samym ograniczają dziecku kreatywność, ale z drugiej strony to właśnie maluchy są w stanie zmienić fabułę bajki i jej bohaterów tylko po to, by zrobić coś po swojemu. Postaci z kultowych historii o Psim Patrolu czy też Toy Story lub smoki mogą zyskać zupełnie nieprzewidywalne zakończenia.
Dziecko na pluszaka często przenosi swoje lęki, pragnienia oraz sukcesy czy niepowodzenia. To zabawka staje się pewnego rodzaju buforem, który pozwala zrozumieć mechanizmy rządzące światem. W praktyce to najlepsza i naturalna terapia oraz doskonałe wprowadzenie w relacje międzyludzkie, które przecież nie są proste. Ulubiona maskotka czy to z bajki, czy też klasyczna może towarzyszyć długo, a czasem zdarza się nawet, że jest przekazywana z pokolenia na pokolenie

Modne propozycje

Wśród maskotek najchętniej wybieranych przez najmłodszych i dla dzieci królują te inspirowane postaciami z bajek. Warto sprawdzić, jakie animacje są chętnie oglądane przez pociechy i tymi zainteresowaniami się kierować. Na topie jest niewątpliwie królik Bing czy zestaw Maszy i Niedźwiedzia. Wiele dzieci marzy na przykład o tym, by pobawić się z odważnym Strażakiem Samem. Tak jak moda się zmienia, tak też maluch rośnie i ewoluują się jego fascynacje oraz ulubione postaci. Te z przeszłości pewnie będą ciekawym wspomnieniem, ale zawsze na horyzoncie będzie taka zabawka, która będzie wyśniona i wymarzona, nawet gdy w domu będziemy mieć nastolatka.
pixel