Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawa w ogrodzie

2023-04-21
Zabawa w ogrodzie

Już za oknem coraz cieplej, coraz więcej słońca. Dorośli jak i dzieci coraz chętniej spędzają wolne chwile na zewnątrz. Dla rodziców to czas na chwilę relaksu po południu lub w weekend, a dla dzieci to możliwość rozładowania nadmiaru energii w przyjemny sposób.

Dzieci chętnie wybiorą się na plac zabaw, pojeżdżą na hulajnodze lub rowerze czy zbudują zamki z piasku.
Kiedy słońce świeci, a dzień jeszcze młody warto pozwolić dziecku na trochę ruchu, gdyż zmęczone i zadowolone dziecko spokojniej śpi.

Najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem do beztroskich harców na świeżym powietrzu jest przydomowy plac zabaw, który dzieciom pozwoli na radosne chwile pod czujnym okiem opiekunów.
Mając nawet niewielki skrawek terenu obok domu, warto wygospodarować miejsce na bezpieczne zabawy. Kilka elementów wystarczy, by wiosną i latem dziecko bawiło się godzinami poza domem, zapraszało koleżanki i kolegów do wspólnej zabawy, a rodzicom pozwoli na chwile relaksu.

Na rynku jest bardzo duży wybór gotowych zestawów odpowiednich dla dzieci w każdym wieku. Dostępne są domki, zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, ścianki wspinaczkowe, mosty linowe oraz inne akcesoria w najróżniejszych konfiguracjach.
W zależności od powierzchni do rozdysponowania, wieku potencjalnych użytkowników, ich ilości, umiejętności i preferencji można dobrać odpowiedni zestaw, który sprawi wiele radości podczas wiosenno-letnich harców.

                                                                                                                              

Niezależnie od wieku młodzieży, która będzie korzystała z przydomowego placu zabaw warto rozważyć zakup bardziej trwałych elementów, które staną się swego typu inwestycją. Dobrej jakości materiały użyte w konstrukcji, posłużą najmłodszym, sprawdzą się dla przedszkolaków, jak i nastolatków, a może skorzysta z nich także następne pokolenie.
Dla szkrabów, które potrzebują pomocy z wejściem na huśtawkę można dokupić odpowiednie siedzisko, niższą ślizgawkę, mały domek oraz wiele akcesoriów, które pozwolą na bezpieczną zabawę. Dla starszych użytkowników warto zorganizować większe wyzwania, typu ścianka wspinaczkowa czy zjeżdżalnia wprost do basenu.

                                                          

Podstawą dla dziecięcego placu zabaw jest zjeżdżalnia i huśtawka. Huśtanie się to świetna zabawa dla dzieci, które dopiero nauczyły się samodzielnie siedzieć, jak dla dorosłych. Popularne są automatyczne huśtawki dla maluchów, bujaki, równoważnie, bocianie gniazda, bujane fotele, huśtawki wieloosobowe. Dla lubiących huśtanie bez problemu można znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Niezbędna w ogródku jest także piaskownica, kiedy dziecko lubi lepić babki z piasku, czy tworzyć piękne zamki, dające namiastkę zabawy na plaży.
Dla maluchów oprócz akcesoriów do wody, można znaleźć stoły i tory wodne.
Kiedy słońce świeci wysoko na niebie, można zamienić kawałek trawnika w swoistą oazę. Wystarczy wyposażyć naszą działkę w basen, zorganizować dzieciom kilka gadżetów potrzebnych podczas ciepłych dni i wcale nie trzeba jechać nad morze czy jezioro, by cała rodzina świetnie się bawiła.

                                                            

Starsze dzieci na pewno docenią obecność trampoliny, ścianki wspinaczkowej, równoważnikosza do gry w piłkę, mostów linowych, a także dedykowanych mebli, które nie tylko będą odpowiednie do wzrostu młodego człowieka, lecz także pozwolą na malowanie, układanie klocków czy zabawę lalkami na zewnątrz.

Wokół jest coraz bardziej zielono i słońce pięknie świeci, a dzieci nie chcą już dłużej siedzieć w domu. W łatwy sposób można zorganizować atrakcje, godząc jednocześnie spokojny odpoczynek w ogródku z bezpieczną zabawą. Wystarczy odpowiednio przygotowany kącik z placem zabaw i innymi atrakcjami, a dzieci z chęcią będą tam spędzały czas.

Polecane

pixel