Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wózki dla lalek - prezent idealny pod choinkę

2019-11-07
Wózki dla lalek - prezent idealny pod choinkę

Gwiazdka to ten czas, kiedy spełniają się marzenia. Szczególnie dziecięce marzenia. Poszukiwania odpowiednich prezentów z pewnością wielu osobom spędzają sen z powiek, a z drugiej strony są pewniaki, które na liście podarunków od lat są i zawsze wywołują uśmiech na twarzach dzieci. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy z pewnością ucieszą się z wózka dla lalek, a różnorodność modeli i ich funkcje sprawiają, że z pewnością uda się znaleźć ten odpowiedni.

Małe kopie

Wózki dla lalek pojawiają się na listach prezentowych już w okolicach pierwszych urodzin dziecka, ale najczęściej są kupowane dwu lub trzylatka. Także różnorodność, wielkość i ciężar poszczególnych modeli pozwalają dobrać ten odpowiedni do wzrostu, wieku, możliwości i umiejętności dziecka. Poza tym producenci proponują wózki za kilkadziesiąt złotych, jak i te za kilkaset. Kolejne serie cieszą się ogromnym powodzeniem, a internet jest pełen ogłoszeń z używanymi zabawkami. W końcu z każdego wózka – także tego zabawkowego – dziecko wyrasta.

Najmłodszym dedykowane są na przykład wózki pchacze. Najczęściej takie propozycje kupowane są dzieciom, które skończyły pierwszy rok życia i doskonalą technikę chodzenia. Pierwsze wózki są oczywiście najniższe, a te dedykowane dzieciom starszym są większe i bardziej masywne. Bardzo często posiadają również regulowane rączki, ale i tak trzeba bardzo dokładnie przeanalizować umiejętności dziecka i wagę oraz mobilność wózka. Jeśli będzie zbyt ciężki lub trudny w prowadzeniu, możemy zapomnieć o tym, że maluch będzie chciał go prowadzić i może być także zniechęci się do tego rodzaju aktywności.

Pierwsze modele

Wózek, który otrzyma roczne dziecko, powinien być dostosowany do jego możliwości. Upłynie jeszcze kilka lat zanim będzie ono bawiło się zgodnie z przeznaczeniem pojazdu – czyli będzie naśladować zachowania rodziców, wozić lalki i misie, opiekować się nimi. Pierwsze wózki – pchacze przede wszystkim są stabilne i odporne na uszkodzenia. To doskonała zabawka, która wspiera proces nauki chodzenia. Z drugiej strony jest ciekawym motywatorem, by przemierzać domowe ścieżki, eksplorować przestrzeń i cieszyć się każdą aktywnością.

Same wózki dla lalek mogą być wykonane z różnych materiałów. Niektóre do złudzenia przypominają te oryginalne dedykowane maluszkom. Inne, na przykład wykonane z wikliny, czy też te stylizowane na trendy retro, będą ciekawym elementem outfitu. To bardzo często powrót do dzieciństwa rodziców a nawet dziadków, który z pewnością będzie przykuwać uwagę i pozwoli wyróżnić się z szeregu takich samych propozycji. Jeśli zależy nam na tym, by nie serwować dziecku plastikowego wózka, można sięgnąć po te drewniane, które sprawdzą się w domu i oczywiście na zewnątrz, gdy pogoda jest sprzyjająca. Jeśli natomiast nasza pociecha chce wyglądać tak jak my i naśladowanie jest akurat jej ulubioną aktywnością, to warto pokusić się o uniwersalne spacerówki lub gondole, które do złudzenia przypominają te prawdziwe. Gdy w domu jest maleńkie dziecko, to możemy się spodziewać, że na spacer zabieramy dwa wózki – ten prawdziwy i zabawkę.

Jak dopasować dobry wózek?

Różnorodność modeli sprawia, że bez problemu można wybrać ten doskonały na prezent świąteczny. Warto już na tym etapie zastanowić się, czy dziecko będzie wozić jedną lalkę czy dwie, czy będzie się bawić w domu, czy też na zewnątrz, a jeśli wózek będzie wykorzystywany na spacerze, to w jakim terenie. Tu systemy jezdne i amortyzacji będą bardzo ważne. Kółka mogą być tańsze – wykonane z plastiku, lub wygodniejsze i cichsze z piankowego PCV. Mogą być skrętne lub nie. Może być ich cztery lub trzy. Te porady brzmią nieco tak, jakbyśmy wybierali wózek dla dziecka a nie dla lalki. I tak można się właśnie w dziale zabawkowym poczuć.

Znajdziemy również wózki głębokie, które do złudzenia przypominają te prawdziwe i są dość ciężkie i stabilne. Na rynku są również lekkie spacerówki i parasolki, które można ze sobą zabrać nawet na urlop. To również wygodne rozwiązanie, gdy nasze dziecko jeszcze korzysta z wózka. Składany dodatek bez problemu zmieści się w koszu. Oczywiście producenci poszli o kilka kroków dalej i oferują wózki wielofunkcyjne. Stają się one rewelacyjnym pomysłem na prezent, bo można z założenia wpisać się w marzenie dziecka. Poza gondolą, spacerówką można znaleźć w zestawach nosidełka oraz szereg akcesoriów takich jak kocyki, pościele, maty edukacyjne. Także w kolorystyce czy wykorzystywanych motywach mamy całą paletę możliwości. Dzieci chętnie sięgają po róż i wizerunki ulubionych postaci bajkowych. A takich produktów w sklepach nie brakuje.

Po co wózek dla lalek?

Dzieci uwielbiają wózki. To jeden z tych elementów, który jest niezastąpiony, gdy chce się naśladować rodziców, bawić się w dom, opiekować się lalkami i misiami. To również doskonały dodatek, by zachęcić dzieci do aktywności na świeżym powietrzu. By spacer był w dużej części przechadzką, a nie rajdem we własnym wózku. Taka motywacja jest niezwykle istotna. Gwiazdka może być doskonałą okazją, by swojemu dziecku lub komuś z rodziny podarować fantastyczną zabawkę. Co istotne, to jest taki rodzaj pojazdu, na którym nie warto oszczędzać, bo zamiast zachęcać dziecko do spacerów możemy wywołać efekt odwrotny, gdy kółka będą się zacinać, konstrukcja nie będzie stabilna lub maluch nie poradzi w trudniejszym terenie czy na parkowych ścieżkach.

pixel