Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Super Wings postacie z bajki - poznaj swoich ulubionych bohaterów

2020-09-24
Super Wings postacie z bajki - poznaj swoich ulubionych bohaterów

Jedną z najpopularniejszych bajek od lat jest animacja Super Wings. Pokochali ją najmłodsi i ci nieco starsi, a kultowe już postacie pojawiają się na ubraniach, artykułach szkolnych, zabawkach i akcesoriach czy meblach. Dzięki temu w prosty sposób można się identyfikować z bohaterami oraz oczywiście przeżywać przygody. Poza tym jest doskonałym pretekstem, by wymyślać swoje własne i świetnie pobudza kreatywność. Super Wings to również historia o odwadze, przyjaźni, chęci niesienia pomocy, co bardzo mocno wpływa na codzienność dzieci i w pewien sposób kształtuje tak ważne postawy.

Bohaterowie Super Wings

Super Wings to bajka, która opowiada o przygodach Dżetka. To mały samolot, którego zadaniem jest dostarczanie paczek dzieciom na całym świecie. Przy okazji zawsze trafia na jakiś problem, który stara się rozwiązać. Gdy nie może sam, wzywa na pomoc swoich przyjaciół. A taki zespół jest w stanie poradzić sobie z każdą trudną sytuacją.  Drużynę tworzy siedem samolotów. Uśmiechnięte i zawsze gotowe nieść pomoc postaci potrafią zmieniać się w roboty, a tym samym w każdej akcji wykorzystują swoje „supermoce” i zawsze dobre pomysły. Oczywiście tym zjednują sobie przyjaźń dzieci. Poza głównym bohaterem - Dżetem (ang. Jett), pojawiają się inne samoloty-roboty: Frunia (ang. Dizzy), Śrubek (ang.Donnie), Lotek (ang. Jerome), Traffic (and. Paul), Dziadzio Albert (ang. Grand Albert), Śmigu (ang. Bello), Mira, Wielki Fru (ang. Big Wing), Adam (ang. Jimbo) oraz Cargo (ang. Roy). Co istotne, ta ekipa jest bardzo zgrana i umie działać zespołowo i to właśnie jest podstawą tego, że osiągają sukces i przede wszystkim pomagają najmłodszym. Jako zespół świetnie radzą sobie również w trudnych sytuacjach. A tych w bajce – tak jak w życiu również nie brakuje.

Super Wings – popularna bajka o przyjaźni

W Polsce Super Wings jest emitowana na TVP ABC. Przede wszystkim dzieci i rodzice cenią animację za to, że jest pozbawiona przemocy, ma pozytywny wydźwięk i jest bezpieczna. Dlatego świetnie sprawdza się jako dobranocka. Poza tym dzięki temu, że Dżetek podróżuje po różnych rejonach świata i spotyka dzieci, które funkcjonują w różnych kulturach, a także zajmują się różnymi rzeczami. Tym samym mali widzowie również poznają świat, a sama bajka ma wymiar edukacyjny. Wizyty w różnych zakątkach świata to nie tylko dostarczenie paczki małemu odbiorcy. Są również opatrzone sensownym komentarzem, z którego można się wiele dowiedzieć  danym regionie, stylu życia, ubiorach czy też ulubionych aktywnościach.   A dzięki temu każdy odcinek jest ciekawą przygodą, a sam schemat historii wcale się nie nuży.

Zabawki i gadżety Super Wings w sklepie Humbi.pl

Opowieść o przyjaźni, wspólnym działaniu i wszechobecny uśmiech to właśnie te elementy, które uwielbiają mali widzowie. Same samoloty również świetnie wyglądają, a tym samym doskonale sprawdzają się na gadżetach i zabawkach. Nie da się ukryć również, że dzieci zdecydowanie chętniej po takie propozycje sięgają. Jak każda inna popularna bajka także Super Wings doczekały się serii zabawek inspirowanych serialem. To sprawia, że każde dziecko może przy sobie mieć swojego ulubionego bohatera, a to fantastycznie pobudza wyobraźnię. Poza tym pozwala przeżywać przygody również wówczas, gdy nie ogląda się bajek. Super Wings pojawiają się więc na wielu różnych gadżetach i na zabawkach, a ich popularność wcale nie słabnie, bo kradną serca kolejnych pokoleń.

Zabawki Super Wings

Same samoloty od lat są jedną z chętniej wybieranych zabawek przez amatorów lotnictwa czy też atrakcyjnych pojazdów. Buduje się je z klocków, a popularnością cieszą się także modele do sklejania, pluszaki czy też figurki. Te z postaciami z Super Wings skradły serca maluchów i od lat są rozchwytywane. Szczególnie najmłodsi widzowie upodobali sobie różnego rodzaju serie zabawek nawiązujących do postaci Dżetka i innych bohaterów.

Rewelacyjnie sprawdzają się pluszaki z Super Wings. To świetny pomysł na prezent, a także bardzo często idealny towarzysz do zasypiania. Dlatego warto postawić na maskotki inspirowane znanymi samolotami. Inną rolę pełnią natomiast figurki. Sprawdzą się świetnie, gdy chce się odgrywać scenki, wymyślać przygody, bawić się w samotności lub z rówieśnikami. W sklepach znaleźć można większe i mniejsze figurki, a wiele z nich ma bardzo atrakcyjne funkcje. Do samych postaci można dokupić również szereg różnych gadżetów, które sprawią, że zabawa będzie jeszcze ciekawsza i z pewnością świetnie będą pobudzać wyobraźnię. Hitem jest na przykład wieża kontrolna lub stacje, które pochodzą z różnych miejsc na świecie. A to sprawia, że cała przygoda ma swój fabularny ciąg.

Miłośnicy Super Wings chętnie sięgają również po książeczki i kolorowanki. Poza historiami, jakie mogą czytać opiekunowie, w wielu wariantach dziecko może aktywnie uczestniczyć w zabawie, na przykład odpowiadając na pytania czy też wykonując określone zadania. Książeczki i kolorowanki sprawdzają się w czasie podróży czy wszędzie tam, gdzie trzeba dziecku zająć czas w sposób twórczy. To także pomysł na inny sposób przyznania przygód niż śledzenie ich na ekranie telewizora. Warto wybierać również książki, które mają edukacyjne walory i na przykład przybliżają dzieciom nieznane rejony świata i tradycje oraz ciekawostki związane na przykład z mieszkańcami danych terenów. Zeszyty do kolorowania pełne są również zagadek, naklejek oraz ciekawych zadań. W efekcie nad takimi książeczkami lub puzzlami można bardzo twórczo spędzać czas, rozwijając różne kompetencje.

pixel