Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przegląd zabawek, które sprawdzą się w nadchodzącym sezonie wakacyjnym

2020-05-12
Przegląd zabawek, które sprawdzą się w nadchodzącym sezonie wakacyjnym

Zapewne te wakacje będą inne niż zwykle. Dzieci i młodzież zazwyczaj z utęsknieniem odliczają ostatnie szkolne dni, by odpocząć. Dorośli mieli zaplanowane urlopy i wykupione noclegi w Polsce lub zagranicą. W czasach pandemii towarzyszy nam jednak wiele niepewności, bo nawet nie wiadomo, czy będzie można gdzieś wyjechać oraz jakich zasad trzeba będzie przestrzegać. Ta atmosfera udziela się też najmłodszym, bo być może nawet nie będzie kolonii czy innego wypoczynku zorganizowanego, które dają okazję, by spędzić czas w rówieśniczym gronie na beztroskiej aktywności. Wielu z nas z pewnością również nie będzie mogło pozwolić sobie na wczasy.

Baw się

Czas wakacji to okres zabawy niezależnie od tego czy spędza się go w domu, na działce letniskowej, czy też na wczasach w kurorcie. To także loteria jeśli chodzi o pogodę – szczególnie w Polsce. Przygotowując zabawki i gry na sezon, warto wziąć te wszystkie aspekty pod uwagę, ponieważ nie chcemy, by dzieci spędziły lato, wpatrując się w telewizor lub ekrany smartfonów. Na wakacje warto więc przygotować mądre i kreatywne zabawki, które sprawią, że ten wyjątkowy czas nie będzie zmarnowany. Ci, którzy często podróżują, z pewnością mają już opanowany system pakowania gier i wszystkich ulubionych przez dzieci zabawek. W tym aspekcie selekcja jest niezwykle ważna. Warto zabrać rzeczy lekkie i zajmujące niewiele miejsca. Poza tym zabawki powinny być proste, a także dawać jak najwięcej możliwości wspólnej i różnorodnej rozrywki. Co istotne, muszą być bezpieczne i dostosowane do wieku oraz predyspozycji.

W co się bawić, gdy słońce kusi

Letnie aktywności przede wszystkim związane są ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Warto więc do tego zachęcać maluchy i starszaki. Przede wszystkim ruch poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie, poprawia funkcjonowanie organizmu, a tym samym wpływa na odporność. I nawet jeśli nie jesteście miłośnikami sportu, to ogród, plac zabaw w parku czy nawet podwórko dają szereg okazji, by się świetnie bawić. Dlatego właśnie od kilku lat hitem są trampoliny, w których rewelacyjnie można ćwiczyć. To miejsce, które kochają dzieci i dorośli. Poza tym w szeregu ruchowych zabaw znaleźć można minigolfa czy też piłkę z bramkami lub paletki do badmintona.

Piękna pogoda zaprasza również do zabawy z piaskiem i wodą. I nawet jeśli nie odpoczywacie nad morzem czy nad jeziorami, to piaskownica i basen w ogrodzie są w stanie zagospodarować czas na ulubionej rozrywce. Przydają się oczywiście różnorodne zabawki, które pozwalają budować mniejsze lub większe konstrukcje czy też dodatki do wodnych aktywności. W modzie niezmiennie są również zestawy piknikowe oraz latawce, którymi można ożywić błękit nieba. Taką zabawkę można również zrobić samodzielnie. Nic trudnego.

Kontakt z naturą

Niewątpliwie lato jest właśnie tą porą roku, kiedy mamy czas i możliwości podglądania natury w okresie jej najbardziej spektakularnego rozkwitu. Niezależnie od tego gdzie będziecie warto poznać faunę i florę, obserwować gwiazdy i podglądać ptaki. Niezbędne będą lornetki czy też lunety. Miłośnicy mniejszych żyjątek z pewnością przez lupę będą podglądać sekretne życie mrówek czy robaczków, a kolory skrzydeł motylich przestaną być tajemnicą. Lato to także raj dla małych amatorów ogrodnictwa. Rewelacyjnie sprawdzają się różnorodne zestawy z konewką, łopatkami czy grabkami. Własne kwiaty i warzywa to najlepsza nagroda za pracę i cierpliwość, a także najlepsza lekcja przyrody.

Kiedy pogoda nie zachęca…

W domowym zapleczu warto mieć również zabawki, które sprawdzą się, gdy trzeba czas spędzić w domu. Niezastąpione będą różnego rodzaju gry edukacyjne. Poza tym że rewelacyjnie można się bawić z rodzeństwem, a nawet całą rodziną tego typu rozrywki pozwolą również poszerzać horyzonty, zdobywać wiedzę, doskonalić umiejętności. A to rewelacyjna inwestycja w przyszłość, gdy ekonomii uczysz się na kultowym „Monopoly”. 

Zainwestuj w DIY. Zabawki kreatywne rewelacyjnie rozwijają wyobraźnię. Są też najlepszym treningiem umiejętności manualnych oraz doskonalą pracę ręka oko. Poza tym z zestawu koralików może powstawać naszyjnik, który podarujecie babci. Z ciastoliny da się zrobić niezwykłe postaci lub budowle, a i tak przecież najchętniej sięgamy po nieśmiertelne klocki. W ten sposób dywan staje się najlepszym miejscem do tego, by kreować swój świat.  

Sztuka zmienia świat

Można pobawić się w teatr. Czasem wystarczą pacynki, by przedstawić najlepszą bajkową historię lub tę, którą będziesz na bieżąco wymyślać. Elementem obowiązkowym każdej wakacyjnej wyprawy są jednak kredki, mazaki, bloki, kolorowanki. Jeśli masz ochotę, możesz również spakować instrumenty muzyczne, ale wówczas o błogiej ciszy możesz zapomnieć.

Pakowanie ekwipunku na wakacje, weekend na działce czy też wybór atrakcyjnych zabawek, gdy spędzacie czas w domu może być wyzwaniem. Warto jednak podążać za aktywnościami, które lubi dziecko i które cenicie wszyscy. Dzięki temu, niezależnie od tego czy jest ładna pogoda, czy też pada deszcz, będziecie mieć pomysł, jak się dobrze bawić. Zabierzcie karty, książki, gry, ulubioną maskotkę i rzeczy, które z niczego pozwolą zrobić coś.   

Polecane

pixel