Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezenty na urodziny dla dziewczynki do 10 roku życia

2021-01-04
Prezenty na urodziny dla dziewczynki do 10 roku życia

Urodziny. Okazja do spotkania i celebrowania z dzieckiem niezwykle ważnych chwil. Im ono starsze, tym większą uwagę do całej oprawy oraz oczywiście prezentów. Niech nie zabraknie tortu, kolorowych balonów, dekoracji, które bardzo często są inspirowane ulubionymi bajkowymi czy też literackimi postaciami. Świat mniejszej i starszej dziewczynki czasem przypomina królestwo wróżek, bywa pałacem księżniczek, ale jest również inspirowany superbohaterami. By sprezentować coś idealnego, warto więc poznać zainteresowania.

Jaki prezent dla dziewczynki?

Za każdym razem, gdy wybieramy prezent na urodziny, Święta czy też Dzień Dziecka warto odpowiadać na potrzeby dziecka. Dobrze jest również inspirować i pokazywać inne sposoby spędzania czasu wolnego. Zawsze jednak podarunek powinien być dopasowany do wieku oraz możliwości, powinien być bezpieczny oraz dobrej jakości i warto zadbać o to, by spełniał marzenia. A te są różnorodne. Trzylatka jest ciekawa świata, sześciolatka chce się uczyć nowych rzeczy, a dziesięciolatka już doskonale wie, co ją najbardziej interesuje. Oczywiście producenci zabawek również wypuszczają na rynek nowe propozycje, które często podbijają serca dziewczynek, a kolejne lalki, zestawy koralików czy też atrakcyjne książki wypełniają kolejne półki, skrzynki czy szuflady.

Niespodzianka dla trzylatki

Mała przedszkolaczka bardzo aktywnie poznaje świat. Stara się korzystać z nowych umiejętności, uczy się wierszyków i piosenek, a także lubi spędzać czas w rówieśniczym gronie. Wspólne herbatki z lalkami i misiami, zabawy na placach zabaw oraz w specjalnych salach. Świetnym pomysłem na prezent są różnorodne gry edukacyjne. To świetny sposób na to, by spędzić czas z rodziną. Niezmiennie popularnością cieszą się puzzle – szczególnie te z wizerunkami ulubionych postaci bajkowych. Atrakcyjne mogą być również układanki, które pozwalają poznawać języki obce, ćwiczą pamięć oraz rozszerzają horyzonty. Z drugiej strony to rewelacyjna metoda na ćwiczenie motoryki małej oraz spostrzegawczości. Niezwykle popularne prezenty dla trzylatki inspirowane są również naturalną potrzebą naśladownictwa. Poza kuchniami, wózkami i lalkami powodzeniem cieszą się także zestawy związane z szeregiem różnych zawodów. To na przykład torby z akcesoriami do zabawy w lekarkę, sprzedawczynię czy też fryzjerkę. Poza tym że pozwalają spędzać atrakcyjnie czas, a tym samym kształtują wyobraźnię, to również są okazją, by porozmawiać o tym, czym zajmują się ludzie dorośli. Trzylatka z pewnością ucieszy się również z kloców drewnianych, instrumentów muzycznych czy też różnego rodzaju materiałów plastycznych.

Coś dla sześciolatki

Niezmiennie dziewczynki w tym wieku często lubią się stroić. Stąd też inspiracje bajkowymi księżniczkami i sięganie po lalki Barbie z całymi zestawami różnych strojów i akcesoriów. Dobrym pomysłem na prezent stają się więc mini salony piękności oraz dodatki, które na przykład pozwalają projektować własne kolekcje ubrań. To niezwykle kreatywne zadanie, które rozwija motorykę małą oraz sprawia, że świat mody przestaje mieć tajemnice. Poza nim z pewnością sześciolatka będzie zainteresowana odkrywaniem otaczającej przyrody oraz poznawaniem naturalnych praw, jakim wszyscy podlegamy. Pomocne będą różnego rodzaju albumy oraz zestawy, które pozwalają w domowych warunkach przyprowadzić fizyczne lub chemiczne eksperymenty. Na liście prezentów powinny się znaleźć gry towarzyskie. Pozwalają one spędzać czas z rodzicami, rówieśnikami i rodzeństwem, a to doskonała lekcja rywalizacji oraz oczywiście strategii i logicznego myślenia.

Urodziny ma dziesięciolatka

W tym wieku dziewczynki bardzo często mają już określone zainteresowania. Mogą one dotyczyć zarówno aktywności sportowych takich jak pływanie, lekkoatletyka czy na przykład taniec. Poza tym widoczne są już także predyspozycje w określonych kierunkach nauki, choć te też mogą się zmieniać i takie jest ich prawo. Dziesięciolatka może chcieć chętnie poznawać otaczający świat, może uwielbiać historię lub też międzygalaktyczne wyprawy. Dlatego warto inwestować w atrakcyjne książki oraz gry. Z drugiej strony bardzo chętnie dziesięciolatki sięgają po zestawy, które pomagają rozwijać artystyczne pasje. Być może mała projektantka na tym etapie będzie potrzebować już maszyny do szycia, a kredki i bloki zastąpią farby i zestawy do malowania. Możliwości jest dużo, bo młoda dziewczyna może interesować się wieloma różnymi dziedzinami, a czasem najbardziej chce spędzić czas z najbliższymi. Korzystajmy z tego i wybieramy interesujące gry planszowe, które świetnie odrywają od komputera czy smartfona. Dobry prezent to nie uniwersalny podarunek z reklamy. Nie można też założyć, że każda rzecz spodoba się każdej dziewczynce, bo poza tym że jest modne, to przecież musi się wpisywać w potrzeby, marzenia i oczekiwania. Ich też bywa sporo, ale od czego są urodziny, które są idealną okazją, by sprawiać radość. Jeśli masz wątpliwość, co podarować mniejszej lub starszej dziewczynce, zapytaj jej lub rodziców. Nie bój się spełniać marzenia, bo przy prezentach nie chodzi o cenę, a o szczerość.

pixel