Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezenty na urodziny dla chłopca do 10 roku życia

2021-01-04
Prezenty na urodziny dla chłopca do 10 roku życia

Każde urodziny dziecka to wielka przygoda. Bardzo często związane są również z pewnymi kamieniami milowymi rozwoju i dlatego od samego początku przykładamy szczególną uwagę do celebrowania ważnej uroczystości. Im maluch jest starszy, tym bardziej czeka na urodziny – na prezenty, wizytę rodziny, wspólne zabawy i oczywiście tort, balony i dodatki. Co roku jednak mamy te same dylematy – co dziecku kupić.

Jak wybrać prezent na urodziny?

Warto zapytać rodziców dziecka lub też samego malucha – a nawet starszaka, o czym marzy. Prezent na urodziny dla chłopca powinien oczywiście odpowiadać na potrzeby. Z zasady musi być także dopasowany do wieku i możliwości malucha, a także odpowiadać na zainteresowania. Bardzo często goście decydują się na zakup zabawki, która ma walory edukacyjne, pozwala rozwijać konkretne kompetencje, poznawać otaczający świat, uczyć się zasad. Zadbajmy również o to, by była ona niepowtarzalna – wówczas na długo zostanie w pamięci.

Prezent dla maluszka

Giełda prezentów na urodziny dla małych chłopców pełna jest pojazdów interaktywnych, zwierzątek, które wydają dźwięki, pluszaków oraz oczywiście bardzo różnorodnych gier. Niezmiennie królują puzzle oraz wyjątkowe układanki, które pozwalają nie tylko na to, by dobrze spędzić czas, ale również trenują logiczne myślenie, uczą kolorów, kształtów i faktur stając się rewelacyjnym wstępem do nauki. Z zasady są także idealną okazją do tego, by spędzać czas w rodzinnym gronie. Prezent na roczek czy dla dwulatka będzie zachęcał do tego, by robić kolejne kroki, rozwijać kolejne umiejętności, ćwiczyć motorykę dużą i małą. Niech na liście prezentowych niespodzianek pojawią się jeździki oraz zabawki do ciągnięcia oraz oczywiście ponadczasowe klocki.

Przedszkolak ma urodziny

Cztero czy pięciolatek bardzo świadomie podchodzi już do kwestii organizacji samych urodzin, listy gości, atrakcji czy też oczywiście prezentów. W tym wieku również popularnie jest organizowanie imprez w salach zabaw, co w pewien sposób pozwala na odciążenie domowych pieleszy, a z drugiej strony daje okazję dzieciom do tego, by wspólnie się bawić. A na tym etapie to niezwykle ważne. Poza tym oczywiście niezmiennie wraca pomysł prezentów, a tu można sobie pozwolić na bardzo różnorodne inspiracje. Nic dziwnego, że popularne są zarówno książki, jak i gry wideo, klocki czy też interaktywne roboty lub budowle. I wszystko zależy od tego, w czym interesuje się przedszkolak i w jakim kierunku chcemy, by się rozwijał. Zabawki mogą oczywiście służyć tylko i wyłącznie rozrywce, ale w większości przypadków oczekujemy, że będą niosły jakąś wartość. Pozwalały poznawać świat. Co istotne, te propozycje są bardzo interesujące i rewelacyjnie pozwalają bawić się w role. Chłopiec z pewnością ucieszy się z warsztatu i różnego rodzaju akcesoriów do skręcania. Niezwykle inspirująca może być również kuchnia. Świetnie sprawdzają się także w roli prezentów gry zręcznościowe. Nawet te bardzo proste pozwalają doskonalić umiejętności manualne oraz tak ważną pracę ręka-oko. Do ogrodu czy też na działkę rewelacyjne będą różnego rodzaju gry plenerowe oraz trampoliny. Przedszkolak będzie również zadowolony z namiotu, który pozwoli mu zadbać o własną przestrzeń. Domek w ogrodzie jest idealnym miejscem na zabawę z rówieśnikami.

Szkolne prezenty

Starsi chłopcy chętnie rozwijają swoje zainteresowania. Niektórzy chętnie pływają, inni chodzą na treningi piłki nożnej. I dlatego właśnie często na liście prezentowej pojawiają się akcesoria do konkretnej dyscypliny oraz dodatki, które pozwalają spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu lub też na sali gimnastycznej. Są też tacy, których pasjonuje świat zwierząt czy roślin, najnowsza technologia lub też prehistoria. Bardzo często to właśnie ulubione aktywności stają się rewelacyjnym punktem wyjścia do poszukiwań prezentów. Poza tym warto wybierać również interesujące i designerskie przybory papiernicze, a kubek z wizerunkiem ulubionego bohatera może stać się najlepszym przyjacielem. Powodzeniem cieszą się także inne dekoracje do pokoju. Na progu bycia nastolatkiem chłopiec dość mocno podkreślać będzie autonomię przestrzeni. Warto również postawić na planszówki. Zarówno te nowe, jak i ponadczasowe propozycje z pewnością oderwą starszaka od komputera czy smartfona. A to doskonała okazja, by spędzać czas w gronie rodzinnym, co oczywiście samo w sobie jest bardzo atrakcyjną propozycją na popołudnie. Spośród popularnych gier można wybrać te, które uczą strategii, są doskonałą okazją do tego, by rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe, uczyć się współpracy, wygrywania i przegrywania. Z drugiej strony odpowiednia planszówka to najlepsza lekcja ekonomii. W innych wariantach można na przykład odkrywać świat i poznawać architektoniczne zabytki różnych miejsc. To także wyprawa w głąb ludzkiego ciała i nauka anatomii – fascynująca, przydatna w szkole i w życiu, ponadczasowa. Bez problemu znajdziesz również gry inspirowane wojskowością, literaturą fantasy czy też ulubionymi filmowymi bohaterami. Możliwości jest tak dużo, że bez problemu znajdziesz tę, którą pokocha twój syn, bratanek lub siostrzeniec czy wnuk.

pixel