Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pomysły na prezent wielkanocny dla dziewczynki

2023-01-23
Pomysły na prezent wielkanocny dla dziewczynki

Wielkanoc dla dziecka to czas kiedy rodzice spędzają czas ze swoimi dziećmi przygotowując się do wspólnego świętowania. Dzieci uwielbiają ozdabianie pisanek, pakowanie koszyczków do święcenia czy pieczenie ciast, co tworzy wielkanocny klimat ale także na prezenty od zajączka wielkanocnego.
Prezenty w tym okresie są zazwyczaj skromniejsze od tych otrzymywanych na święta Bożego Narodzenia, niemniej jednak dzieci z niecierpliwością oczekują na wielkanocny słodki prezent w kształcie zajączka czy maskotkę króliczka. Tradycyjnie zajączek chowa upominki w domu czy w ogrodzie, a wielką radość dzieci mają także z samego szukania niespodzianek. Często są to słodkości: czekoladowe jajka czy cukrowe kurczaczki, lecz dzieci bardzo cieszą się kiedy jest to oryginalny prezent. Słodkości są oczekiwane przez młodsze i starsze dzieci, natomiast najlepszy wielkanocny prezent to taki, który wywoła uśmiech i sprawi, że obdarowane dziecko spędzi wiele godzin podczas wspaniałej zabawy.

Pomysłowe prezenty wielkanocne

Zabawki, które przyniesie zajączek mogą nawiązywać do tradycyjnych symboli, ale nie muszą. Wybierając prezenty na Wielkanoc, należy pamiętać, aby trafiał w gusta, łączył rozrywkę z nauką, rozbudzał wyobraźnię, zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu, czy był inspiracją do wspólnych gier i zabaw. Idealny upominek to z całą pewnością taki, na długie lata, rozwijający, wykonany z naturalnego drewna, z personalizacją, zapakowany z dbałością, aby obdarowane dziecko zobaczyło w sobie małą księżniczkę.
Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka są różnego rodzaju zestawy kreatywne, które tematycznie związane są z wielkanocną symboliką czy zabawki z grafiką zajączka. Pozwalają nie tylko poznać bogate tradycje, uczą zwyczajów, ale także są okazją do tego, by wykonać oryginalne dekoracje, pisanki, karteczki z życzeniami czy bransoletki, a dla każdej dziewczynki to będzie prawdziwa radość.

Wielkanoc na wesoło

Z pewnością każde dziecko ucieszy się z instrumentów. To świetny pomysł na prezent dla dziewczynek w każdym wieku. Młodsze chętnie sięgną po grzechotki, a dla starszych dzieci częściej polecane są cymbałki, marakasy czy instrumenty klawiszowe. Ciekawym pomysłem na miłe spędzenie wolnego czasu z rodzeństwem czy rodzicami jest nauka gry ulubionych melodii czy śpiewanie do mikrofonu. Zabawa poprzez naśladowanie to przyjemność dla malucha jak i starszego dziecka, dlatego gdy w zestawie znajdują się różnego rodzaju instrumenty, mikrofony czy akcesoria, dzieci chętniej podejmują naukę gry czy śpiewania.
Wspólne muzykowanie może być prawdziwą radością dla całej rodziny, a także niezwykłym treningiem umiejętności manualnych.

Gry dla starszaków

Nieodmiennie powodzeniem jako prezent na każdą okazję cieszą się gry, które rozwijają wiedzę o świecie, indywidualne kompetencje, rozbudowują słownictwo, czy wprowadzają w świat ekonomii. Możliwości jest dużo, więc bez problemu znaleźć można grę, w którą możecie zagrać wspólnie z dzieckiem. Dziewczynka z przedszkola będzie świetnie bawić się przy ćwiczeniach rozwijających słownictwo, także w języku obcym. Taka zabawa jest idealna dla tych dziewczynek, które płynnie się wypowiadają i tych bardziej nieśmiałych, które potrzebują czasu na to, by wyrazić siebie, swoje emocje, to co myślą o świecie. Gry mogą rozwijać refleks, kreatywność czy pamięć.

Układaj i składaj

Alternatywą na Wielkanoc dla dziecka są również niewychodzące z mody układanki. W ofercie sklepu znajdziemy propozycje zabawek i gier, które sprawią wiele radości najmłodszym dzieciom, a także rodzicom. Nie da się ukryć, że osoby w każdym wieku uwielbiają puzzle, dlatego to świetny prezent dla dziecka jak i dla dorosłego.
Wśród propozycji znaleźć można różnorodne motywy, rozwiązania czy też materiały, z których wykonane są zabawki. Z łatwością można znaleźć propozycje dla malucha, przedszkolaka, ucznia czy nastolatka.

W sieci doświadczeń

Każda dziewczynka z pewnością ucieszy się gdy dostanie oryginalny prezent, na przykład małe laboratorium kosmetyczne. To okazja do tego, by przeprowadzać różnego rodzaju eksperymenty w domowym zaciszu. Kto wie, być może rośnie mała naukowczyni, która dokona rewolucji w świecie nauki. To wyjątkowy pomysł na zachęcenie dziecka do nauki i jego rodziców do spędzania czasu razem.
Same laboratoria chemiczne, propozycje zajęć z fizyki, geologii czy też biologii są niezwykle interesujące i z pewnością tego typu doświadczenia będą się przekładać również na edukację szkolną.

Ogrodowe aktywności

Wiosna jest zaproszeniem do ogrodu. Budząca się natura jest fascynująca, a prace porządkowe, sadzenie, pielęgnowanie roślin staje się punktem wyjścia do tego, by uzupełnić akcesoria. Dziewczynka z pewnością ucieszy się z zestawu małej ogrodniczki. Nie tylko jest praktyczny, ale również designersko wygląda. To idealny pomysł, by zaangażować dziecko w zadania, a z drugiej strony, by uczyć je tego, jak dba się o kwiaty, rabatki, rośliny oraz oczywiście jak zaplanować ścieżki, miejsce do zabawy i odpoczynku na przykład w czasie pikniku.

Czas na dłuższe spacery

Na liście prezentów wielkanocnych nie może zabraknąć takich elementów, które zachęcą do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mogą to być akcesoria sportowe, hulajnogi czy piłki z przepiękną grafiką. Możliwości jest dużo, a ćwiczenia motoryki małej i dużej to inwestycja w kondycję. To także idealny sposób, by dzieci oderwać od komputera, a siebie od telewizora i spędzić wspólnie czas na zabawie. A ta niewątpliwie podniesie poziom endorfin.

Artystyczne dusze

Warto pamiętać o tym, że zabawka powinna rozwijać pasje. Jeśli jest nią muzyka, śpiew czy taniec, to warto wręczyć dziecku z okazji Wielkanocy zabawki i tematyczne. Jeśli dziewczynka lub czytać to świetnym prezentem będzie książka – na przykład taka opisująca zwyczaje wielkanocne. Jeśli interesuje ją moda – postaw na różnorodne zabawki małej stylistki, zestawy kreatywne do tworzenia biżuterii. W ten sposób nie tylko pomagasz rozwijać pasje, ale dajesz również sygnał, że są one dla ciebie ważne i że będziesz je wspierać. A takie zainteresowanie jest dzieciom szczególnie potrzebne.
Niewątpliwie hitem każdej Wielkanocy są również maskotki z zajączkami, kurczakami, jajkami oraz zabawki inspirowane tradycyjnymi symbolami. Ich także nie może zabraknąć przy okazji wspólnie spędzanych wiosennych, radosnych i rodzinnych świąt.

Personalizowane prezenty wielkanocne dla dzieci

Jeśli prezent wielkanocny dla dziecka ma być bardziej oryginalny, warto pomyśleć o prezencie personalizowanym w eleganckim pudełeczku. Może to być kubek z imieniem, grafiką jednorożca, przepiękna bransoletka z grawerem czy maskotka z napisem wykonana na zamówienie.
Jeśli ktoś planuje zrobić większy prezent, warto także wziąć pod uwagę mebelki z drewna do pokoju dziecięcego czy ogródka, dekoracja w odcieniach różu, biżuteria w drewnianej skrzyneczce czy piękna poduszka z grafiką króliczka, która będzie pamiątką na długie lata.

Maskotki dla każdego

Maskotka czy słodki prezent wraz z pięknymi życzeniami to może mniej oryginalny sposób na obdarowanie kogoś z okazji Wielkanocy, natomiast zawsze mile widziany.
Zgodnie z tradycją prezenty wielkanocne powinny być symbolicznym podarkiem od zajączka wielkanocnego.
Jak powszechnie wiadomo dzieci prezenty lubią, dlatego często Wielkanoc dla dzieci to urocze maskotki służące potem jako dekoracja wielkanocna lub pluszaki z wizerunkiem ulubionego bohatera z bajki.
Nie mając pomysłu na prezenty na Wielkanoc, zawsze możesz podarować maskotkę z popularnej serii czy szydełkowy gryzaczek z wyszytym imieniem dziecka.

Czas spędzony razem

Wybierając prezenty na Wielkanoc dla dzieci leży pamiętać, że nie każdy z naszej perspektywy fantastyczny pomysł zadowoli obdarowaną osobę. Doskonały wybór prezentu na Wielkanoc dla dziecka to nie koniecznie modna zabawka czy kosz słodyczy ze śliczną grafiką, to przede wszystkim czas spędzony razem. Wspólne przygotowania to wspaniały upominek. W natłoku obowiązków często zapominamy, że dzieci bardziej niż na prezenty na Wielkanoc czekają na czas spędzony z rodzicami. Każde dziecko ucieszy się z dnia wolnego od codzienności - to najlepszy pomysł na prezent.

Polecane

pixel