Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pomysły na prezent na roczek

2020-03-23
Pomysły na prezent na roczek

Pierwsze urodziny to jedna ze szczególnie mocno celebrowanych chwil. Przede wszystkim jest związana z różnego rodzaju rytuałem i tradycjami, a także staje się okazją do spotkania w rodzinnym gronie. Pierwsze urodziny to również przełomowy moment w rozwoju dziecka, choć ten czas jest dość umowny. Maluch często zaczyna już stawiać pierwsze kroki. Pojawiają się pierwsze słowa, a umiejętności coraz bardziej zachwycają. W właśnie rozbudzanie ciekawości światem, stymulowanie do dalszego rozwoju, a także sprawianie przyjemności maluszkowi najczęściej będą nam przyświecać, gdy zaczniemy wybierać prezent. Szczególnym powodzeniem cieszą się zabawki, które w wielu wariantach posłużą dziecku jeszcze przez kilka lat. Poza tym warto się również zastanowić, czy nie przynieść na urodziny prezentu, który będzie pomagał rodzicom w opiece nad maluszkiem i tu oczywiście w grę wchodzić będzie praktyczny wymiar podarunku. A najlepiej jest zapytać, bo piąte grające pianinko nie jest marzeniem domowników, nawet jeśli dziecko będzie wniebowzięte. Jeśli zdecydowaliście się na zakup zabawki, zobaczcie, jakie ciekawe propozycje można znaleźć.

W świecie lalek

To ulubiona zabawka dziewczynek i chłopców. Przede wszystkim maluchy przywiązują się dość szybko do małej przyjaciółki (lub małego przyjaciela) i warto zadbać, by wersja dla roczniaka była bezpieczna oraz atrakcyjna. Z założenia dziecko nie będzie się rozstawać z lalką, może będzie chciało zabrać ją na spacery, spać a także prowadzić długie rozmowy przy popołudniowej herbatce. W wielu wariantach znaleźć można propozycje bardzo realistyczne, które będą wyglądać niemalże jak małe bobasy. Lalka to również okazja do zabawy w role, budzi empatię, staje się zabawką, o którą należy zadbać, więc aspekt społeczny i edukacyjny jest tu szczególnie ważny. Poza tym potrzebuje ona szeregu różnych akcesoriów, spośród których ważne są wózki. Sprawdzają się zarówno te, które wykorzystuje się w domach, jak i te, z którymi wychodzi się na spacery lub do ogrodu. To może być rewelacyjną zachętą do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Poza tym wózek ma szereg innych funkcji, bo dzieci uwielbiają ciągnąć i pchać, pakować rzeczy i je rozpakowywać, a lalka nie obrazi się przecież, gdy na spacer pojadą misie, samochodziki czy klocki. Wózki dla lalek to wielka różnorodność. Zachwycają drewniane propozycje, a kopie prawdziwych modeli – czasem także złożone z wielu elementów – świetnie będą sprawdzać się w parku i na chodnikach. Składane modele natomiast będą idealne wówczas gdy lubimy podróżować i zabawki dziecięce są również elementami, które zajmują dość dużo miejsca w bagażniku. Przy wyborze wózka zwróć uwagę na regulację rączki, a także na to, by konstrukcja była na tyle lekka i stabilna, by dziecko bez problemu poradziło sobie na spacerze.

Jeździki, rowerki i inne pojazdy

Roczniaki uwielbiają zabawki do ciągania. Czasem wystarczy sznurek z zamocowanymi przedmiotami lub pojemnikiem z kółkami, by sprawić naprawdę ogromną radość. W efekcie pieski, kotki, kaczuszki do ciągnięcia stają się nieodłącznymi elementami chodzącego dziecka. Warto oczywiście zwrócić uwagę na to, by kółka były wykończone miękkim materiałem, bo wówczas nie porysuje delikatnej podło dogi. Na dziecku to z pewnością nie zrobi wrażenia, ale rodzice mogą nie być zachwyceni. Zabieracze do klocków przy okazji pozwolą zadbać o porządek.Poza spacerami ze sznurkiem w dłoni dzieci uwielbiają również jeździki i rowerki. Pozwalają być w ruchu, a jak wiemy, aktywność to zdrowie, więc warto to wykorzystać, bo przecież gdzieś muszą znaleźć ujęcie nieograniczone pokłady energii, jakie mają dzieci. Szczególnie popularne od lat są rowerki biegowe, które wspierają rozwój ruchów, pozwalają ćwiczyć koordynację oraz utrzymywanie równowagi, a z drugiej strony dzięki swojej konstrukcji dają maluszkowi poczucie kontroli. Przy wybieraniu odpowiedniego rowerka warto zwrócić uwagę na jakość wykonania pojazdu, bo wyprawa musi być bezpieczna i atrakcyjna. Poza tym nie zapomnij o kasku i ochraniaczach. To mogą być również świetne pomysły na prezent.  

Postaw namiot, domek, tipi

Modne namioty i domki pojawiają się w ogrodach, na tarasach i w dziecięcych pokojach. Oczywiście wybór konkretnej konstrukcji oraz materiału, z jakiego jest zrobiona, będzie uzależniony od potrzeb i ilości miejsca. Niewątpliwie taki prezent to inwestycja na kolejne lata, ponieważ własna przestrzeń, jaką pozwala stworzyć tipi czy domek, będzie niezwykle ważna. Tam można się bawić, spotykać ze znajomymi, mieć swój świat, a to dla dzieci bardzo ważne. Poza tym w wielu wariantach namioty zachowywać będą również wykończeniem. Poza propozycjami z ulubionymi bajkowymi bohaterami z pewnością zachwycą stylowe tipi, które rewelacyjnie wpisują się w skandynawski styl, a także przykuwają uwagę kształtem inspirowanym dzikim zachodem. Czyż nie jest to idealna propozycja do zabawy? Miłośnicy dobrej zabawy mogą również zainwestować w suchy basen z piłkami. To mały park rozrywki w pokoju i z pewnością to właśnie tam maluszek będzie spędzać bardzo dużo czasu. W końcu aktywności w kulkach to czysta radość.Gdy zastanawiasz się, co kupić dziecku na pierwsze urodziny – zapytaj rodziców. Oni znają swoje dziecko i swoje możliwości lokalowe najbardziej.

Sprawdź również nasza ofertę na prezenty dla rocznego dziecka

pixel