Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pomysł na prezent na dzień dziecka

2020-04-03
Pomysł na prezent na dzień dziecka

Dzień dziecka, jedno z tych wyjątkowych świąt w roku, kiedy młodsze i starsze pociechy szczególnie mocno celebrują beztroskę oraz świetnie się bawią. Rodzice i dziadkowie natomiast dbają o to, by ten czas był niezapomniany. I być może w tym roku trzeba będzie ograniczyć wizyty w kinach, na placach zabaw czy też w parkach rozrywki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zadbać o takie prezenty, które po prostu sprawią radość. Oczywiście, aby taki podarunek był doceniony, powinien być dobrany do wieku, płci i zainteresowań dziecka. A w efekcie przecież najważniejsza jest miłość i wspólnie spędzony czas. Szczególnie w 2020 doceniamy to bardzo mocno.

Radość w prezencie

Tak naprawdę prezent nie musi być ani wielki, ani drogi, by sprawiał radość. Dzieci doceniają starania oraz to, że wiemy, co chciałyby dostać. To właśnie w spełnianiu marzeń jest najcenniejsze. I oczywiście zupełnie inne rzeczy pojawią się na liście dla niemowlaka, a inne dla dziecka w wieku szkolnym, a nastolatek z pewnością bardzo jasno określić swoje potrzeby. Choć producenci co roku zaskakują nowymi modnymi propozycjami, to i tak hitem zawsze są puzzle, gry planszowe, lalki czy też pluszaki.

Prezent dla maluszka

Najczęściej prezent dla niemowlaka będzie atrakcyjną zabawką, która będzie wspomagać rozwój, pobudzać różne zmysły, a także motywować do robienia kolejnych kroków. W efekcie chętnie sięgamy po  książeczki interaktywne czy też niezwykle popularne stoliki edukacyjne. W wielu wariantach będą one umożliwiać świetną zabawę i naukę oraz posłużą przez kolejne lata. Dziecko, które zaczyna stawiać pierwsze kroki, z pewnością ucieszy się z kolorowego pchacza lub chodzika, które mogą być również rewelacyjnym sorterem. To mniejsze (a raczej jego rodzice) doceni maty edukacyjne. To nie tylko wygodne rozwiązanie, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczną przestrzeń zabawy.

Nieco starsze dzieci chętnie sięgają po klocki i różnego rodzaju masy plastyczne. Rewelacyjnie rozwijają zdolności manualne i pozwalają skupić się na zadaniu. Niemalże kultowym prezentem na dzień dziecka stają się również lalki czy misie oraz pojazdy z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Trzylatek fantastycznie wchodzi w rolę i potrafi identyfikować się zarówno z postaciami znanymi z ekranu, jak i z przedstawicielami różnego rodzaju zawodów. Świetnie też naśladuje to, co robi mama, tata lub starsze rodzeństwo. Świetnym pomysłem na prezent może być zatem zestaw małego majsterkowicza czy też salon piękności

Co dla dziecka w wieku szkolnym?

Uczeń z jednej strony chce rozwijać zainteresowania, bo one właśnie precyzują się w tym okresie. Z drugiej, niezwykle ważne będą dla niego zabawy, które pozwolą spędzić czas w rówieśniczym gronie. Choć popularnością cieszą się gry komputerowe, to warto zaproponować dziecku na przykład kultową planszówkę. W wielu wariantach gry edukacyjne lub interaktywne świetnie uzupełnią wiedzę z ulubionej dziedziny, a także sprawią, że nauka nabierze niezwykłego charakteru. Siedmiolatek ma też już swoje ulubione bajki i filmy, a w wielu domach powstają małe i większe kolekcje figurek czy też innych gadżetów związanych z ulubionymi bohaterami. Zakup kolejnego elementu do zestawu z pewnością sprawi ogromną radość. Fani motoryzacji z pewnością zainteresują się pojazdami, torami, stacjami obsługi samochodów.

Coś dla nastolatka?

Postaw na grę planszową  lub puzzle. To może być doskonała okazja, by spędzić czas razem. Rozbudowane strategie oraz zadania logiczne nie tylko będą rozwijać odpowiednie struktury mózgu, ale również pozwolą traktować dziecko jak „prawie dorosłego”, a to w tym wieku jest bardzo ważne. Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że i maskotka, i artykuły plastyczne, i samochodzik sprawią ogromną radość.

Prezent w rodzaju żeńskim

Dziewczynki z pewnością ucieszą się z lalki. W tym roku szczególnie popularne są bobasy do złudzenia przypominające prawdziwe niemowlęta. Taka zabawka poza tym że atrakcyjnie wygląda, to jeszcze jest doskonałą lekcją empatii. Wszak lalką trzeba się zająć. Z drugiej strony na liście życzeń znajdą się z pewnością różnego rodzaju ozdoby i maskotki, pamiętniki oraz artykuły plastyczne, które pozwolą tworzyć mniejsze lub większe dzieła sztuki oraz tak modne rękodzieło.

Co dla chłopca?

Przy wybieraniu zabawek ze względu na płeć nie powinniśmy się jednak kierować stereotypami, bo i dziewczynki interesują się motoryzacją czy też piłką nożną. Ten podział można więc uznać za umowny, bo ważniejsze są pasje i marzenia, a nie to, w jakim dziale dana rzecz jest. Z pewnością chłopcy chętniej sięgną po samochody i wszelkiego rodzaju gadżety, które się z nimi wiążą. Coraz popularniejsze stają się również różnego rodzaju modele, które pozwalają samodzielnie zbudować samochód, samolot czy też inną konstrukcję. W efekcie ta zapomniana aktywność wraca w wielkim stylu. Chłopcy również chętnie sięgają po gry komputerowe i po atrakcyjne planszówki, szczególnie te o przygodowej czy strategicznej fabule.

Czy jest coś jak prezent uniwersalny dla dziecka? Raczej nie! Czy trzeba podążać za modą w poszukiwaniu najlepszego podarunku? Niekoniecznie! Przede wszystkim należy słuchać, obserwować dziecko i z nim rozmawiać, a wtedy będziesz wiedzieć, jaki prezent na dzień dziecka 2020 będzie najlepszy.

Sprawdź nasza ofertę na prezenty dla 9 latków

Polecane

pixel