Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nadchodzi wiosna - jakie zabawki okażą się hitem?

2020-02-07
Nadchodzi wiosna - jakie zabawki okażą się hitem?

Choć zima była w tym roku bardzo łagodna i poza górami na śnieg nie mogliśmy liczyć, to jednak z tęsknotą czekamy na pierwsze oznaki wiosny, dłuższe dni, wyższe temperatury. To okazja do większej aktywności na świeżym powietrzu i to właśnie zabawki, które sprawiają, że spacer czy zabawa stają się bardziej atrakcyjne, stają się przebojami sezonu. Co w tym roku ma szansę stać się prawdziwymi hitem?

Ruszyć się z miejsca

Wiosna to okazja do tego, by powrócić do dłuższych spacerów, przejażdżek rowerowych, by odkurzyć hulajnogę lub też zakupić większy model – może bardziej zaawansowany. Tu pod uwagę trzeba wziąć nie tylko atrakcyjną kolorystykę, ale również jakość kółek, amortyzację oraz dodatkowe systemy. Oczywiście wiosna to również najlepszy czas, by zacząć naukę. Pierwsze hulajnogi dedykowane są już kilkulatkom, choć przy wyborze konkretnego modelu zawsze trzeba wziąć pod uwagę i możliwości malucha, jego predyspozycje, a także zainteresowania. Hulajnogi dla małych dzieci zazwyczaj są wyposażone w trzy kółka, c gwarantuje większą stabilność, pozwala zachować bezpieczeństwo, choć nie wolno zapomnieć o kasku i ochraniaczach. Hulajnoga świetnie wpływa na rozwój motoryki i koordynacji. Jest również rewelacyjnym preludium przed nauką jazdy na rowerze.

Wybuduj dom

Postaw domek w ogrodzie, na działce. Zadbajcie o przestrzeń zieleni z narzędziami. To pozwoli w czasie zabawy uczyć, jak uprawia się kwiaty, jak należy podlewać rośliny i troszczyć się o ich rozwój. Możecie również postawić na uprawę warzyw i owoców, co będzie niezwykłą frajdą dla maluchów i tych nieco starszych, a drugie śniadanie czy podwieczorek z własnymi pysznościami to będzie prawdziwa radość i inwestycja w zdrowie. Całość ogrodowej aranżacji uzupełniają oczywiście domki. Propozycje z materiałów sztucznych są odporne na działanie czynników zewnętrznych i bezpieczne. Bajeczne kolory oraz szereg detali sprawiają, że będzie to ulubione miejsce w ogrodzie. Tu można się bawić, spotykać z przyjaciółmi a także odpocząć przy kolorowaniu lub czytaniu. Opcji jest dużo, a dzieci niezmiennie uwielbiają małe przestrzeni przygotowywane specjalnie dla nich. Kiedyś tworzyło się bazy z koców, teraz stawia się maluchom piękne domki.

Jeśli nie masz miejsca na to, by postawić domek, kup niewielki rozkładany namiot. To kolorowe i składane konstrukcje, które można ze sobą zabrać gdziekolwiek się chce. W praktyce bez problemu można stworzyć magiczną przestrzeń, w której dziecko może się bawić, spotykać z przyjaciółmi czy tworzyć. Takie własne miejsce pozwala odpocząć nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Namioty będą doskonałe do ogrodu, na wakacyjny wyjazd, ale przydadzą się również w pokoju dziecięcym. To świetnie miejsce do zabawy, szczególnie gdy będzie wykończone w ulubionej kolorystyce z motywami postaci z najlepszych animacji.

Piaskowy król

Możemy przeczesywać strony internetowe w poszukiwaniu wymyślnych zabawek, a jak przyjdzie co do czego, to dziecko i tak wybierze ulubioną piaskownicę i zabawki, które pozwolą spędzić długie godziny na lepieniu babek, stawianiu zamków, rzeźbieniu i przesypywaniu. Warto więc na wiosnę uzupełnić kolekcję zabawek do piaskownicy. Sprawdzają się oczywiście wiaderka, grabki, łopatki, foremki, taczki. Powodzeniem cieszą się kolorowe propozycje i te inspirowane bohaterami ulubionych animacji.

Zabawki do piasku to oczywiście gwarancja doskonałej rozrywki na świeżym powietrzu. Z drugiej strony ulubiona przez najmłodszych aktywność pomaga rozwijać kreatywność, pobudza inwencję oraz kształtuje wyobraźnię przestrzenną. To wszystko dzięki temu, że elementy mają różne kształty, a także dają okazję do tego by budować niekoniecznie zgodnie z przyjętymi zasadami. Same zabawki mają fantastyczne kolory i kształty, a tym samym rewelacyjnie stymulują zmysł wzroku.

Świąteczne podarunki

Wielkanoc to kolejna okazja, by sprezentować maluchom coś drobnego i taka tradycja w wielu rodzinach jest kultywowana. Wśród zabawek warto wybierać te, które będą zachęcać do aktywności, a także rozwijać motorykę i kreatywność. Popularnością cieszą się różnego rodzaju elementy do ogrodu, które sprawią, że przebywanie na świeżym powietrzu nabiera zupełnie innego znaczenia. Niezmiennie królują huśtawki, choć to rozrywka niezarezerwowana tylko dla dzieci, bo dorośli również uwielbiają „bujanie”. Miłośnik piłki nożnej ucieszy się z bramki i dedykowanej piłki. W ten sposób można stworzyć mini boisko oczywiście z dala od ulubionych rabatek. Na trawie można również sięgnąć po inne gry. Dobrze jest wybrać badmintona, minigolfa czy też kręgle czy dyskopiłki. Taka rozrywka sprawdzi się zarówno wtedy gdy dziecko chce się wić samo, jak i w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. Mini mistrzostwa osiedla czy dzielnicy mogą stać się ciekawym wydarzeniem.

Jaka zabawka może okazać się prawdziwym hitem tej wiosny dla twojego dziecka? Przede wszystkim ta, która będzie odpowiadać na jego potrzeby i zainteresowania. Wówczas, będzie chciało odkrywać świat i będzie uczyć się nie tylko samodzielności czy równowagi, ale również relacji społecznych.

pixel