Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Marzenia dzieci spełniają się w grudniu!

2019-11-19
Marzenia dzieci spełniają się w grudniu!

To ulubiony miesiąc w roku. Wiele osób docenia to, że kończy się jesień i często nawet zaskakuje nas pierwszy śnieg. A to doskonała zapowiedź okresu świątecznego. Sklepy kuszą również dekoracjami oraz muzyką, które rozbudzają apetyt i wprowadzają w niezwykły klimat. A ten jest związany nierozłącznie z prezentami. Choć na gwiazdkę czekamy wszyscy, to dla najmłodszych jest ona szczególnie ważna. To magia związana z mitycznym Mikołajem, to listy pisane niewyrobionym pismem lub dziecięce rysunki, w których znajdziemy to wszystko, o czym dzieciaki marzą. A jest tego bardzo dużo. W sklepach półki aż uginają się pod ciężarem propozycji prezentów. Jak spełnić pragnienia i wybrać idealną zabawkę?

Mikołajki czy Gwiazdka to te okazje, które najmocniej kojarzą się z prezentami. Co istotne te dwa święta są w grudniu, a to już sprawia, że to ulubiony miesiąc mniejszych i starszych. Z drugiej strony dzieci wiele rzeczy już mają i kupno kolejnej książki, zabawki czy gry może być trudne, bo ciężko znaleźć coś oryginalnego, kreatywnego, a także coś, co zaskoczy najmłodszych i będzie spełnieniem marzeń. Warto więc dokładnie sprawdzić ofertę sklepów i nie zostawiać zakupów na ostatnią chwilę.

List jak ściąga

Tradycja pisania listów do Świętego Mikołaja nie tylko daje ogromną frajdę najmłodszym , ale również dość mocno podtrzymuje magię Świąt oraz wiarę w to, że prezenty przynosi pan z brodą, choć teraz wizerunkowo mu bliżej do gościa z reklamy Coca-Coli. Z drugiej strony lista wymarzonych prezentów jest również bardzo pomocna dla rodziny czy przyjaciół. Pomaga spełniać marzenia, a czasem jest ściągą na zakupach.

Pomysłów na prezenty mikołajkowe czy gwiazdkowe jest naprawdę sporo i właśnie to sprawia nam dość dużą trudność. W tym natłoku zabawek i gadżetów może być trudno wybrać coś idealnego. Warto również wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego zainteresowania, to, co już ma i czym się lubi bawić, a co na przykład leży w kącie. Poza tym również warto zwrócić uwagę na to, co jest w modzie. Maluchy też oglądają reklamy, które rozbudzają pragnienie posiadania najnowszej gry czy lalki.

Co dla niemowlaka?

Co prawda, taki maluch nie napisze nam listu, ale również nie będzie rozczarowany prezentem. Warto więc zapytać rodziców, co im się przyda i jakie zabawki uważają za rozwijające dla swojego dziecka. W tej materii sprawdzają się na przykład karuzele nad łóżeczko czy maskotki, które pomagają przy zasypianiu i stwarzają przestrzeń przyjazną najmłodszym. Nieco starsze dziecko z pewnością znajdzie wiele radości w rozrywce na macie edukacyjnej lub w wygodnym leżaczku. Pozwolą one poznawać świat z innej perspektywy i są niezwykle ważne, by na różnych etapach pobudzać rozwój dziecka. Poza tym nie wolno zapominać o tym, że dodatki wyglądają fantastycznie. W kolekcjach zabawek dla maluszków nie może zabraknąć również grzechotek czy książeczek.

Co dla kilkulatka?

Tutaj zaczynają się schody. Sklepy pękają w szwach od lalek i misiów, pojazdów, puzzli i gier, a także nieśmiertelnych klocków w różnych wariantach. Do mody wracają modele drewniane, choć nie warto zapominać o nowoczesnych propozycjach – szczególnie tych kultowych na przykład marki LEGO. To oferta dla dzieci w różnym wieku, ponieważ poziom trudności czy też konkretne serie można dopasować do umiejętności dzieci.

Co dla miłośnika bajek?

Dzieci bardzo lubią zabawki z wizerunkami ulubionych postaci bajkowych. To często są figurki, gry, puzzle, a nawet artykuły szkolne czy pościele. Identyfikowanie się z konkretną historią staje się niezwykłą okazją do tego, by przeżywać losy bohaterów animacji we własnym pokoju lub też wymyślać swoje, bo kto nie chce zostać superbohaterem, księżniczką lub nie spędzać czasu w magicznej krainie. Tego typu zabawki są oczywiście kwestią pewnej mody, bo same bajki też dzielą się na te kultowe i te, które po kilku sezonach znikają z playlisty. Podobnie jest z zabawkami. Wspomniane LEGO, Barbie czy Trefl są markami same w sobie i niezależnie od tego, jak będzie się zmieniać rzeczywistość, one nigdy nie wyjdą z mody, a kolejne serie będą stawać się wielkimi przebojami. Dlatego właśnie, jeśli szukamy dobrego prezentu, warto postawić na pewniaki.

Co dla nastolatka?

Teoretycznie chyba najtrudniejsze zadanie, choć młodzież bardzo otwarcie mówi o swoich marzeniach i potrzebach. W tej kategorii mieszczą się oczywiście różnego rodzaju elektroniczne gadżety i gry na konsolę lub komputerowe. Poza tym warto zwrócić uwagę, że w tym segmencie atrakcyjne będą kosmetyki, ciekawe książki, ciuchy czy też gry. Tu producenci wykazują się ogromną fantazją i poza różnego rodzaju rozgrywkami karcianymi modne są także produkty ćwiczące strategię, odwołujące się do wiedzy z zakresu historii, anatomii czy chemii. Taka nauka z pewnością będzie czystą przyjemnością. Prezent dla nastolatka może być niespodzianką, ale coraz częściej decydujemy się na wspólne zakupy lub wręczenie karty podarunkowej. Wówczas mamy pewność, że trafimy z podarunkiem, bo zadowolić młodego człowieka może być bardzo ciężko. A chodzi o to, by obdarowywanie się sprawiało przyjemności wszystkim. Dlatego właśnie grudzień jest czasem spełniania marzeń.

Sprawdź nasza ofertę na zabawki dla 3 latków

Polecane

pixel