Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mądre zabawki dla 6 latki

2023-03-30
Mądre zabawki dla 6 latki

Wybierając prezenty czyli zabawki edukacyjne

Dziewczynki w wieku 6 lat mają już swoje preferencje co do zabawek i ich zainteresowania różnią się od chłopców. Poszukiwanie prezentu na jakąkolwiek okazję może okazać się nie lada wyzwaniem. Szukając zabawki dla dziecka, które ma określone oczekiwania zawęża poszukiwania pod kątem konkretnych kategorii czy bohaterów. Znalezienie zabawki, która zapewni uśmiech na twarzy dziecka to nie takie łatwe zadanie. Warto jednak pamiętać, by prezent lub jego część należała do grupy produktów edukacyjnych, które nie tylko bawią, a także rozwijają umiejętności i poszerzają wiedzę.

Najbardziej trafione zabawki dla dzieci w każdym wieku, to takie które będą chętnie i często wybierane do zabawy, a jednocześnie rozwijają poprzez rozrywkę. Takie zestawy powinny być dopasowane do wieku, stwarzać wyzwanie i motywować do pogłębiania wiedzy.
W kategorii zabawek edukacyjnych znajduje się szeroki wybór zestawów naukowych, mikroskopy, teleskopy, zestawy pozwalające na wykopaliska, zapoznające z anatomią, pozwalające na eksperymenty chemiczne, mapy, globusy, interaktywne tablice i tablety, gry edukacyjne, quizy oraz wiele innych.

zestawy edukacyjne

Warto uczestniczyć w zabawie sześciolatka, nadzorując przebieg eksperymentów, chwalić poprawność wykonywanych zadań, zachęcając do podejmowania coraz trudniejszych wyzwań, gdyż dzięki temu dziecko nie tylko uczy się szybciej i chętniej, lecz także buduje pewność siebie. Nauka przez zabawę w domu sprawia najwięcej radości, gdyż pozwala zaangażować całą rodzinę, co przekłada się na świetnie spędzony czas i budzi w dziecku ciekawość świata.
Spędzając z dzieckiem "quality time" postaw na quizy edukacyjne dla całej rodziny, zestawy mówiące pióro, gry planszowe i karciane o różnej tematyce czy gry słowne, takie jak Scrabble.
Znając upodobania 6 latka, możesz skorzystać z gotowych kategorii produktowych na stronie sklepu lub pójść z odbiorcą, który na pewno podpowie, co warto wybierać dla niego.

Inną kategorią produktów edukacyjnych są zestawy kreatywne i plastyczne, które młoda dama w wieku 6 lat z przyjemnością chętnie przyjmie. Zestawy do malowania po numerach, szycia, tworzenia biżuterii, koraliki czy plastyczne rozwijają dziecko w innej płaszczyźnie, która jest równie istotna. Dziecko podczas kreatywnej zabawy znajduje nowe pasje. Może dzięki zabawie zainteresować się przyrodą, astronomią czy sztuką. Zwykła zabawa kredkami, farbkami czy naklejkami potrafi zachęcić do chodzenia do szkoły, by nauczyć się nowych rzeczy czy pochwalić się koleżankom swoją wiedzą.
Tworzenia prac plastycznych bawi, a dzieci w wieku 6 lat spędzają wiele czasu z zabawkami, dlatego warto, aby ten przyjemny czas spędzony w dziecięcym świecie był kreatywny, edukacyjny i pełen radości.

Młoda dama chętnie przyjmie zabawkę czy zestaw, który zrobi z niej małą kosmetyczkę czy fryzjerkę lub będzie mogła naśladować mamę w codziennych czynnościach. Dla kulinarnie uzdolnionych dziewczynek na pewno znajdą się zestawy do tworzenia wypieków czy zabawy poprzez imitację i wykonywanie zadań kuchennych w swojej zabawkowej kuchni.

Gry i puzzle to zawsze doskonały prezent, który łatwo dopasować do wieku dziecka. Układanie puzzli poprawia koncentrację, uczy cierpliwości i stymuluje logiczne myślenie. Rączki sześciolatki są na tyle sprawne, że bez problemu poradzą sobie z mniejszymi zestawami, pełnymi barwnych obrazków i ulubionych bohaterów.
Ciekawe świata maluchy lubią świat układanek i gier, gdyż pozwala on zaangażować rodziców czy dziadków do wspólnie spędzonych chwil. Puzzle i gry łączą pokolenia, dają radość z ukończonego projektu czy wygranej rozrywki, uczą kooperacji, rywalizacji, strategii, cierpliwości a także ćwiczą pamięć.

puzzle

Książki to świetny prezent bez względu na wiek dziecka i każdy rodzic powinien rozbudzić u swoich dzieci miłość do książek, gdyż czytanie wpływa pozytywnie na wiele aspektów życia, w tym pomaga zasnąć, uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija mowę i poszerza zasób słów, ćwiczy cierpliwość, a także zwiększa inteligencję.
Warto czytać maluchowi, dopasowując odpowiednie dla dzieci w wieku opowiadania i bajki, ćwicząc wspólnie wymowę, a także odtwarzać audiobooki i piosenki, dzięki czemu będzie to dla dziecka świetna zabawa. Wspólne czytanie i śpiewanie nie tylko sprawia dzieciom wiele radości, lecz wzmacnia więź między rodzicem a maleństwem, a także rozwija obie strony na wielu płaszczyznach, dlatego książki są bardzo ważne w życiu każdego sześciolatka.

Zachęcamy, by kupując maluchowi prezenty, książki, gry czy puzzle, wziąć pod uwagę co dziecko lubi, co daje mu szczęście i czym z przyjemnością będzie się bawiło. Nie każda popularna zabawka trafi w gusta dziewczynki, natomiast wiele dziewczynek chętnie wybierze lalkę i akcesoria jako mile widziany podarek.
Na rynku jest bardzo duży wybór lalek dla starszych dziewczynek oraz szereg akcesoriów dla nich. Takie prezenty pozwolą na zabawę w dom, organizowanie pokazów mody, a także poznanie różnych zawodów, takich jak pediatra, kucharz czy weterynarz.

Każdy sześciolatek jest wyjątkowy, ma preferencje i ulubione postacie, dlatego jedne zabawki mogą trafić w jego gusta, inne nie.
Zabawkami, które rozwijają, sprawiają wiele radości i nadają się dla dzieci w różnym wieku są klocki. W ofercie wielu producentów znajdziemy propozycje zestawów na prezent, które wpasują się w zainteresowania pociechy w wieku sześciu lat.
Klocki to jeden z najchętniej wybieranych prezentów nawet dla najmłodszych dzieci. To zabawki, które doskonale odpowiadają na potrzeby dzieci oraz rodziców, gdyż pozwalają spędzać razem czas i pozytywnie wpływają na rozwój, w tym wyobraźni przestrzennej.
Dziewczynka chętniej wybierze do zabawy klocki z figurkami Barbie czy zwierzątkami.
CaDA to mocno rosnąca marka klocków przeznaczone dla chłopca jak i dziewczynki.
Są one kompatybilne popularnymi klockami dostępnymi na rynku, dzięki czemu klocki mogą służyć jako zamienniki brakujących elementów, a także dawać więcej możliwości budowania.

Czas spędzony na świeżym powietrzu jako prezent dla swojego dziecka

Ważną częścią rozwoju dziecka jest aktywnie spędzony czas, dlatego należy pozwolić spędzać czas na zewnątrz i bawić się na świeżym powietrzu, kiedy pogoda na to pozwala.
Rower, hulajnoga, huśtawka czy zjeżdżalnia, to tylko część dostępnych zabawek, które umilą czas na zewnątrz. Jeśli dziecko lubi prace porządkowe, na pewno przydadzą mu się akcesoria ogrodowe, piaskownica, zestawy do baniek mydlanych, piłki. Latem maluch może spędzać czas w basenie, czy grając w gry na świeżym powietrzu. Sześciolatka z łatwością nauczy się skakać na skakance czy odbijać piłkę paletką.

Sprawdź naszą ofertę na prezenty dla 6 latków

Polecane

pixel