Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kreatywne i artystyczne zestawy dla małych i dużych

2022-10-20
Kreatywne i artystyczne zestawy dla małych i dużych

Z pewnością hasło kreatywność to prawdziwy wytrych. Jest podkreślane przez terapeutów, nauczycieli czy pracodawców i odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. W sumie każda zabawka może rozbudzać kreatywność i być doskonałym narzędziem do tego, aby odkrywać kompetencje młodszych i starszych. I choć wielu z nas do końca nie wie, o co chodzi, to chętnie sięgamy po zestawy, które pomagają dzieciom rozwijać artystyczne pasje, które stają się okazja do tego, by skoncentrować się na danym zadaniu, które odrywają od tabletów i telewizora, a efekt jest często zachwycający.

Jak rozwijać wyobraźnię?

Niewątpliwie kreatywność kształtuje się u dzieci, ale wpływa ona na całe późniejsze życie. Obecnie jest umiejętnością bardzo mocno poszukiwaną przez pracodawców. Wynika to z faktu, że oczekują oni innowacyjnego podchodzenia do rozwiązywania problemów, ciekawych pomysłów i wychodzenia poza szablon. Cenią zarówno pracę indywidualną, jak i umiejętność wykonywania zadań w zespołach. U najmłodszych kreatywność najlepiej jest wzmocnić, wybierając różnego rodzaju zestawy plastyczne i artystyczne. To nie tylko sprawia maluchom radość, ale jest najlepszym sposobem na naukę przez zabawę, a ta przecież jest najbardziej efektywna.

Jakie zabawki kreatywne warto kupić?

Zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie sięgają po różnego rodzaju mozaiki. Rewelacyjnie pobudzają kreatywność i są również idealnym treningiem motoryki małej i pracy ręka-oko. Warto również zwrócić uwagę, że ten rodzaj zabawki zmusza do planowania i budowania strategii, a nieskończona ilość kolorowych kształtów sprawia, że można się bawić niemalże w nieskończoność. To idealne narzędzie, by odwzorowywać wzory z załączonej książeczki, a także, by wymyślać swoje własne. Wielką zaletą zabawek kreatywnych jest również to, że efekt staje się idealną dekoracją. Może pojawić się na ścianie w dziecięcym pokoju, a może być również oryginalnym prezentem dla najbliższych i niewątpliwie daje satysfakcję oraz pobudza wyobraźnię, a to najlepsza motywacja.

Jaka masa?

Dużą popularnością niezmiennie cieszą się masy plastyczne zarówno te robione w domu, jak i dostępne w sklepach. To gwarancja zawsze doskonałej zabawy. Poza tym to ćwiczenie motoryki, kreatywności oraz zdolności plastycznych. Kolorowe masy pozwalają również trenować koncentrację i są idealnym narzędziem zarówno na wyładowanie emocji, jak i na precyzyjną pracę, a powstałe rzeźby, formy, kształty będą przynosić prawdziwą radość młodszym i starszym. Co istotne, masy można mieszać, tworzyć z nich bardzo różnorodne elementy i przy odpowiedniej trosce będą służyć naprawdę długo.

Narysuj mi świat

Od lat prawdziwym hitem w pokojach najmłodszych są tablice do rysowania. Warto zwrócić uwagę, że wyglądają one nieco inaczej niż podstawowe szkolne wyposażenie, a dzięki temu budzą zawsze przyjemne skojarzenia. Mniejsze i większe tablice to bardzo duża różnorodność. Popularne są modele magnetyczne, stojące, kredowe czy też sucho ścieralne, do których warto dokupić specjalne markery. To idealne miejsce na wyrażanie swoich artystycznych wizji. To także dodatek do zabawy w szkołę czy w przedszkole i najlepsza przestrzeń na notatki. Dlatego właśnie tablice od lat są prawdziwym prezentowym hitem i zaproszeniem do  ćwiczenia pisania i liczenia.

Postaw na pieczątki

Zestawy pieczątkami – szczególnie te z ulubionymi postaciami z bajek to idealny dodatek kreatywny dla malucha. To świetne doskonalenie koordynacji ręka-oko, a także rewelacyjna motywacja do tego, by ćwiczyć kolorowanie bez wychodzenia za linię, poprawiać motorykę i kreatywność. Pieczątki pozwalają również samodzielnie układać historie znane z książek lub stanu, a także wymyślać swoje własne, a w tym wypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pieczątki mogą być wykorzystywane w domach, ale są również ważnym elementem zajęć dydaktycznych.

Rysuj i koloruj

Zestawy kredek, pisaków, farb to obowiązkowy element wyposażenia każdego artysty. To najważniejsze dodatki, które pozwalają kształtować kreatywność, a tym samym także wpływają na gust, umiejętności manualne i wyczucie sztuki jako takiej. Nie może więc zabraknąć szeregu ważnych gadżetów, a ich lista jest nieskończenie długa, ponieważ producenci stale zaskakują propozycjami, które są idealne do tego, by tworzyć najbardziej kreatywne i oryginalne prace. Niewątpliwie to właśnie wspiera rozwój wyobraźni oraz ćwiczenie różnorodnych technik, nawet jeśli dziecko nie zostanie plastykiem.

Zajęcia skoncentrowane na tworzeniu to najlepszy sposób, by na dłużej przykuć uwagę dziecka do konkretnego zadania. To także idealna recepta na nudę, szczególnie wtedy gdy pogoda nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu lub też walczymy z chorobą i siedzimy w domu. Nie musimy robić tego bezczynnie. Dobre kreatywne zabawki pozwalają wyczarować z kilku korali lub innych materiałów oryginalną biżuterię, tworzyć rzeźby, obrazy, wyklejanki, a także samodzielnie szyć torebki, lalki czy maskotki lub gadżety. Możliwości jest tak dużo, że same poszukiwania są już bardzo kreatywnym zajęciem.

pixel