Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie zabawki sprawdzą się idealnie pod choinką?

2020-11-10
Jakie zabawki sprawdzą się idealnie pod choinką?

Być może tegoroczne Święta będą inne niż poprzednie. Zapewne w swoim pokoju znajdziemy choinkę, prezenty i ozdoby. Dookoła będą drewniane domki, kolorowe światełka i różne bombki. Ważne jest, aby w te święta Bożego Narodzenia oprócz prezentów i dekoracji znaleźć magię spędzanego wspólnie czasu.
W wielu niezwykłych momentach będziemy się przede wszystkim dzielić radością i to jest prawdziwym sensem Świąt Bożego Narodzenia. I za tą atmosferą niewątpliwie tęsknimy cały rok, a najbardziej na podarunki czekają dzieci. Producenci zaskakują atrakcyjnymi propozycjami, a w sieci i w stacjonarnych sklepach półki uginają się pod ciężarem mniejszych lub większych zabawek. Ale jak wybrać tę najlepszą? Jak wywołać radość i śmiech? Co kupić dziecku, które już wszystko ma?

Najlepszy prezent na świecie

Ilość pomysłów na prezent jest bardzo duża i co roku stajemy przed tym samym dylematem. Radość dawania wychodzi bowiem poza samą wartość podarunku. Liczy się pomysł, wsłuchanie się w marzenia dzieci, czas spędzony na poszukiwaniu najlepszej rzeczy, a nawet na pakowaniu. A wszystko po to, by sprawić innym przyjemność i oczywiście najmocniej obdarowujemy najmłodszych. A oni skrupulatnie piszą (lub rysują) długie listy do Świętego Mikołaja, w których wyliczają wymarzone prezenty. Zapewne nie wszystkie pragnienia da się zaspokoić, ale zawsze można spróbować. Czasem niepozorny podarunek może stać się prezentem, który zapamiętamy na całe życie.

Co kupić pod choinkę?

Na liście prezentów dla dzieci w różnym wieku czołowe miejsca zajmują oczywiście zabawki. Tu można przebierać między grami planszowymi, klockami, samochodzikami, lalkami. Niezwykle ważne jest to, by dopasować konkretne produkty do wieku, możliwości, zainteresowań oraz potrzeb. Poza tym warto zwracać uwagę na jakość, którą potwierdzają różnego rodzaju atesty. Coraz częściej na liście prezentów pojawiają się propozycje interaktywne, które zachęcają dziecko do współudziału, towarzyszą w zabawie, uczą i kształtują postawy. Poza tym chętnie wybieramy zabawki edukacyjne zarówno te nowe, jak i te, po które sięgały już pokolenia. Duży wybór zabawek z tej kategorii posiadają marki znane od lat Fisher-Price, a także Dumel Discovery czy Smily Play.
gry, które nigdy nie wyjdą z mody. Dzieci marzą również o elektronice – czytnikach, słuchawkach, smartwatchach oraz akcesoriach sportowych, które sprawiają, że różnorodne dyscypliny stają się jeszcze bardziej atrakcyjne i bezpieczniejsze.

Moda na figurki

Dzieci i dorośli uwielbiają figurki. Te inspirowane ulubionymi bajkowymi lub filmowymi czy komiksowymi postaciami od lat przyciągają uwagę i są doskonałą okazją do kolekcjonowania kolejnych bohaterów. A to nie tylko świetnie wygląda, ale również pobudza wyobraźnię i daje okazję od odwirowywania historii znanych z ekranu na własnym dywanie. Poza tym w ten sposób można również wymyślać i opowiadać własne i tworzyć niezwykłe magiczne, kosmiczne czy historyczne krainy na własnym dywanie. Kolekcja figurek to aktywność pokoleniowa, więc bardzo szybko może się okazać, że rówieśnicy mają swoje własne a to okazja do spotkań i wymiany doświadczeń. Na przykład w propozycjach znaleźć można postaci z filmu „Kraina Lodu”. Elsa, Anna, Olaf  i Sven sprawią, że każda godzina spędzona na zabawie będzie czystą radością. To okazja do tego, by mieć ukochanych bohaterów zawsze blisko siebie. Każda z figurek rewelacyjnie wygląda i wiernie odwzorowuje bajkowe postaci i dlatego właśnie tak mocno pokochały je dzieci i są wymarzonym prezentem pod choinką. W propozycjach marki znaleźć można również figurki inspirowane Star Wars, przygodami Avengersów, wśród których znaleźć można nordyckiego boga, ekscentrycznego milionera, żołnierza, naukowca musującego w zielonego potwora czy wyszkoloną zabójczynię. Modne są również breloki z ulubionymi postaciami, które zostały wykonane z wytrzymałego materiału i stanowią mini wersję figurek. Można je zawiesić przy kluczach, przy plecaku czy piórniku i zawsze mieć przy sobie.

Klocki, klocki, klocki

To hit na każdą okazję od wielu lat. Ulubiona zabawka chłopców i dziewczynek. Wybór każdego pokolenia i choć wydawałoby się, że niewiele można już wymyślić, to jednak producenci coraz bardziej nas zaskakują. W wariantach dedykowanych najmłodszym rewelacyjne są klocki, które umożliwiają kreatywne budowanie różnych domów czy też innych konstrukcji – bardzo często takich, które mogą się poruszać. Klocki pozwalają dziecku na wiele godzin zabawy, a jednocześnie wspierają jego rozwój.
Przebojem stają się również wojskowe samochody terenowe, które można zbudować samodzielnie z klocków konstrukcyjnych. Nie ma lepszej zabawy dla miłośników militariów i historii. Różnorodne modele nie tylko rewelacyjnie się prezentują, ale również stanowią doskonałą okazję do tworzenia rekonstrukcji potyczek wojskowych.
Idealny prezent dla chłopca to także pojazd zdalnie sterowany czy zestaw samochodów, jeśli akurat interesuje się motoryzacją. Przy wyborze prezentu należy zwrócić uwagę na zainteresowania malucha.

Zabawa w udawanie

Niezmiennie pasjonuje młodszych i tych nieco starszych zabawa w naśladowanie dorosłych. Samo gotowanie, sprzątanie czy majsterkowanie lub robienie zakupów dla nas może być nudne, prozaiczne czy też pracochłonne, a dla maluchów są okazją do rewelacyjnej zabawy. Z drugiej strony własna kuchnia, garnki, warzywa czy inne produkty to doskonała okazja do tego, by uczyć się nie tylko kreatywnego spędzania czasu wolnego, ale również z czasem angażowania dzieci w pomoc przy pracach domowych. Hitem stają się kuchenki, zestawy talerzyków i filiżanek, akcesoria do sprzątania oraz wiertarki, śrubokręty i warsztaty dla majsterkowiczów. To świetny pomysł nie tylko na zabawę, ale również na rozwijanie motoryki małej, ćwiczenia koncentracji i okazja do wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Wykonywanie czynności wraz z rodzicami pozwala zdobywać nowe umiejętności, stymuluje logiczne myślenie  i pozwala na długie godziny spędzone razem. Dzieci w różnym wieku podczas wykonywania prostych czynności ćwiczą motorykę, pamięć, nabywają nowe umiejętności które przydadzą się im w dorosłym życiu.
Zabawkowa kuchnia, odkurzacz czy zestaw do majsterkowania to mogą być świetne prezenty dla dziewczynek i chłopców, gdyż są to zabawki edukacyjne pozwalające na długie godziny świetnej zabawy w kuchni, jak i w swoim pokoju.

Postaw na kreatywność

To cecha odmieniana przez wszystkie przypadki i jedna z najważniejszych zalet w szkole oraz na rynku pracy. Warto kształtować ją od najmniejszych lat, ponieważ pozwala na wyjście poza szablon i daje okazję do tego, by wymyślać nowe rzeczy czy też próbować niestandardowych rozwiązań, a to właśnie jest podstawą każdego sukcesu. I dlatego nie bój się inwestować z zabawki, które będą rozwijać kreatywność, szczególnie że są one również bardzo modne i dzieci je uwielbiają. Sprawdzają się rzeczy, które pozwalają tworzyć rękodzieło. Tu z różnorodnych elementów mogą powstawać lalki, zestawy biżuterii, akcesoria czy też bardzo różnorodne ozdoby. Wśród zabawek kreatywnych bardzo ważne miejsce zajmują oczywiście instrumenty i akcesoria plastyczne, a co istotne, nigdy nie jest ich za dużo, a kolejne designerskie mazaki, kredki, bloki, kleje, masy i wycinanki zawsze będą wywoływać uśmiech na twarzy i oczywiście dawać radość.

Prezent dla najmłodszego członka rodziny

Wyjątkowy prezent dla maluszka nie musi być drogi, ani bardzo skomplikowany. Najmłodsze dzieciaczki potrzebują elementów edukacyjnych, zapewniających bezpieczeństwo i pozwalających na rozwój wzroku, słuchu i motoryki.
Idealny prezent to dla niemowlęcia np. kolorowa mata edukacyjna, grzechotka, gryzak czy książeczka kontrastowa.
Mata pozwoli na bezpieczną naukę chodzenia i zabawę, a dla starszych dzieci może mieć walory edukacyjne, jeśli będzie zawierała literki, zwierzątka czy ulice do jazdy samochodzikami.

Polecane

pixel