Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać prezent dla pięciolatka?

2019-08-07
Jak wybrać prezent dla pięciolatka?

Twój przedszkolak ma 5 lat. To wiek, w którym możemy już zaobserwować zainteresowania, wiemy, co dziecko lubi, a za czym nie przepada. Jest ciekawy świata, lubi ruch, kształtuje zdolności manualne, a z drugiej strony chce mieć to, co mają inni. Pięciolatek jest w stanie również powiedzieć, o czym marzy, co w wielu wypadkach ułatwia robienie zakupów. Poszukiwanie prezentu na piąte urodziny - https://www.humbi.pl/pol_m_Lista-kategorii_Wiek-dziecka_5-7-lat-900.html, liczne święta jest oczywiście pewną loterią, ponieważ w większości przypadków dzieci wszystko mają, a bawią się tylko nielicznymi rzeczami. Jaki prezent kupić, by wygrał on z tabletem?

Dopasuj prezent dla dziecka

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna lista prezentów dla każdego dziecka. Każdy pięciolatek jest wyjątkowy, ma swoje ulubione aktywności, ale również ograniczenia, które wynikają z różnych przyczyn. I oczywiście można kształtować także te słabe strony, ale kupno kolorowanek i zestawu materiałów plastycznych dziewczynce, która nie lubi malować, jest strzałem w kolano. Dobry prezent powinien przecież cieszyć, inspirować, pobudzać do działania. Dlatego właśnie warto swoje dziecko obserwować, a w przypadku, gdy tak dobrze pięciolatka nie znamy, zapytać jego rodziców lub nawet samego dziecka, o czym marzy. Oczywiście ta lista z pewnością będzie długa, ale pozwoli nam wybrać to, co sprawi radość.

Klocki

To jeden z najczęściej wybieranych prezentów dla pięciolatek. Przede wszystkim kultowa propozycja doskonale odpowiada na potrzeby dzieci oraz rodziców, pozwala spędzać razem czas i niezwykle pobudza wyobraźnię. Na rynku znaleźć można szereg różnych zestawów i co istotne, zawsze będą do siebie pasować. W prezencie można więc podarować pakiet startowy, z pojazdami, lalkami, domkami lub też kolekcje tematyczne czy też inspirowane bajkami. Im więcej rzeczy będzie można z klocków zbudować, tym lepiej. Co istotne, możemy być pewni, że taka zabawka jak https://www.humbi.pl/product-pol-2016-Klocki-Playmobil-6120-Gospodarstwo-Farma-zwierzeta.html zawsze są w modzie i chyba nie ma dziecka, które o takim prezencie nie marzy.

Gry planszowe

Choć mogłoby się wydawać, że w dobie smartfonów, tabletów czy też konsol gry planszowe przeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego. Producenci mają w ofercie zarówno ponadczasowe kultowe propozycje - https://www.humbi.pl/product-pol-8155-Small-Foot-Drewniana-Gra-Chinczyk-Wyspa-Piratow.html oraz nowe gry, które stają się przebojami kolejnych sezonów. Przede wszystkim dobrze skonstruowana planszówka jest atrakcyjna zarówno pod względem graficznym, jak i samej fabuły czy zasad. Dlatego właśnie będzie się do niej wracać. Gra to okazja, by wspólnie spędzać czas, uczyć się strategii i rywalizacji, a także kształtować logiczne myślenie. W wielu wariantach planszówki będą również związane konkretnymi zainteresowaniami. W ten sposób już u pięciolatki można kształtować zainteresowanie świętem – naturą, anatomią, kosmosem, historią. A zabawa przecież to najlepszy sposób na naukę. Kultowe już puzzle https://www.humbi.pl/search.php?text=puzzle są natomiast świetnym treningiem refleksu i spostrzegawczości. Warto oczywiście przy wyborze kierować się oznaczeniami producenta odnośnie wieku użytkowników.

Buduj i twórz

Na rynku dostępnych jest coraz więcej prezentów dla pięciolatek, które pozwalają kształtować ich zdolności manualne, są atrakcyjne, budzą kreatywność, a także kształtują cierpliwość. Poza materiałami plastycznymi różnego rodzaju ciastolinami czy też piaskiem kinetycznym popularnością cieszą się również materiały budowlane takie jak na przykład zestawy z cegiełkami - https://www.humbi.pl/product-pol-6913-Trefl-Buduj-z-cegly-Wiatrak-L-Brick-Trick.html. Można z nich zbudować różne rzeczy. Mini domki czy też inne mini budowle z maleńkich cegiełek, które łączy się za pomocą specjalnej zaprawy, to rewelacyjny pomysł dla małego murarza. Co istotne, budowle można niszczyć i stawiać od nowa za każdym razem inaczej. Zestawy zawierają wszystko, czego potrzeba, by zbudować dom. Dla pięciolatki to niezwykle atrakcyjna zabawka – szczególnie że domy wyglądają jak prawdziwe tylko w nieco innej skali. Inną kreatywną zabawką mogą być także koraliki do zaprasowywania. Wystarczy ułożyć kolorowy wzór na specjalnej planszy, a następnie z pomocą dorosłego i żelazka stworzyć jednolitą ozdobę, obrazek czy też zwierzątko lub nawet abstrakcję. Można wybrać również koraliki do nawlekania - https://www.humbi.pl/product-pol-8158-Small-Foot-Drewniane-Koraliki-do-Nawlekania.html, które pozwolą zrobić niezwykłe ozdoby dla małych dam. Koraliki są uwielbiane przez pięciolatki, ponieważ dają im niemalże nieograniczone możliwości kreacyjne i pozwalają uruchomić wyobraźnię, ale ich efektem jest trwała rzecz, którą można na przykład podarować babci lub powiesić na choince czy w pokoju.

Sprawdź naszą ofertę na zabawki dla 5 latków

pixel