Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Figurki dla fanów popularnych bajek i kreskówek

2020-03-05
Figurki dla fanów popularnych bajek i kreskówekNie powinniśmy się dziwić dzieciom. Sami mamy ulubionych piłkarzy, skoczków narciarskich, gwiazdy muzyczne czy aktorów lub filmowych bohaterów i bardzo często to właśnie oni pojawiają się na koszulkach, kubkach czy też innych gadżetach. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w modzie było przyczepianie plakatów z gwiazdami na ścianach i pewnie w wielu miejscach jeszcze tak robimy. Skoro dorośli mają swoich idoli, to trudno żeby dzieci nie miały, a ich bohaterowie towarzyszą nie tylko na ubraniach, szkolnych elementach czy też meblach. Przede wszystkim w modzie są figurki z bajkowymi lub filmowymi postaciami. Taka wyjątkowa zabawka daje niezwykle dużo możliwości, by spędzać czas bardzo kreatywnie.

Ulubione bajki

Dzieci mają ulubione kreskówki. Oczywiście się one zmieniają, bo maluch rośnie i ewoluują jego potrzeby oraz zainteresowania. Oczywiście niezwykle ważna jest również moda. Przede wszystkim najmłodsi lubią bohaterów, którymi z różnych względów się utożsamiają, którzy są interesujący. I choć być może z perspektywy dorosłego nie jesteśmy w stanie zrozumieć tej fascynacji, to warto podążać za zainteresowaniami. Z pewnością będą one się również pojawiać w wybieranych ubraniach i dodatkach oraz oczywiście zabawkach. Tu królują przede wszystkim figurki. Wykonane z największą starannością i dbałością o szczegóły do złudzenia przypominają ulubionych bohaterów  i są doskonałym elementem zabawy. W efekcie na własnym dywanie, w namiocie czy też na podwórku można odgrywać historie znane z małego i wielkiego ekranu. Poza tym oczywiście to okazja, by snuć swoje opowieści, a wówczas dziecko także staje się jednym z bohaterów. Taka zabawa świetnie rozwija kreatywność i jest rewelacyjna wtedy, gdy dzieci bawią się samo, jak i wówczas, gdy spotyka się gronie innych fanów animacji.

Toy Story

To bajka, która zrewolucjonizowała sposób myślenia o zabawkach i o figurkach inspirowanych filmowymi postaciami. Figurka Chudego to jedna z kultowych propozycji, która zachwyca już kolejne pokolenia, w czym oczywiście pomagają kolejne części filmu. Niezmiennie powodzeniem cieszy się również mówiący Buzz Astral. Z pewnością aktywność, która ożywia inne zabawki w dziecięcym pokoju, będzie niezwykle atrakcyjna. Nadanie cech ludzkich tym elementom, które chowają się w skrzyniach i szufladach to okazja do tego, by sprawdzić, co się w nich znajduje oraz by odkryć inne oblicze dziecięcych dodatków. Tu wyobraźnia ma wiele do powiedzenia. Poza tym figurki z Toy Story pozwalają docenić moc przyjaźni, która jest niezwykle ważna również dla najmłodszych i tych nieco starszych.

W krainie Świnki Peppy

Ta kultowa już animacja podbija serca najmłodszych dzieci na całym świecie od lat. Peppa, jej brat George, rodzice i przyjaciele przede wszystkim emanują prawdziwą radością, którą może nieco obrazować taplanie się w błotku. Ta nieskomplikowana fabuła oraz beztroska i radość bohaterów i niezwykła przywiązanie dla wartości rodzinnych, sprawiają, że i animacja, i zabawa figurkami ze Świnki Peppy mogą być doskonałą lekcją prawdziwego życia. A w nim przecież dzieje się bardzo dużo.

Na patrolu z psami

Psi patrol to jedna z ulubionych animacji przedszkolaków. Nie ma się co dziwić, bo dalmatyńczyk Marshall i jego ekipa świetnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Zarówno figurki piesków, jak i fantastyczny wóz patrolowiec i inne pojazdy dają wiele okazji do tego, by wykazać się odwagą, umiejętnością podejmowania decyzji, a także współpracy, bo bohaterowie bajki są dla siebie przede wszystkim przyjaciółmi i doceniają – tak jak w prawdziwym życiu, że każdy ma po prostu mocne strony, a czasem każdy potrzebuje pomocy. Figurki z psiakami świetnie wyglądają i stają się taką zabawką, z którą z pewnością dziecko nie będzie się chciało rozstawać.

Superbohaterowie

To właśnie herosi tacy jak Batman stają się figurkami, które najmocniej przyciągają nieco starsze dzieci. Co istotne, to postaci, które fascynowały już rodziców, bo wielu bohaterów ma już swoją historię i wracają czasem w nowych filmach lub też kolejnych ekranizacjach. Na przykład figurki Transformers to najstarsza seria zabawek, która nie traciła na popularności od początku lat osiemdziesiątych. Ich główna zaletą jest to, że mogą się zmieniać i ta kreacja staje się niezwykle interesująca. Poza tym każda z figurek ma swoje umiejętności i wyjątkowe zalety i dzięki temu staje się ważnym elementem całej historii. Początkowo więc kolekcjonerskie figurki były opisane i zilustrowane, a jako dodatki pojawiały się naklejki, karty oraz akcesoria takie jak na przykład broń. W tym wypadku zabawi wyprzedziły film, bo właśnie popularność figurek sprawiła, że stały się one bohaterami ekranizacji, a potem kolejnych. Ta inspiracja była rewolucyjna, ale jak widać sprawdziła się doskonale, bo po Transformersów  sięga się niezmiennie od lat, a kolejne seriale przyciągają widzów przed ekrany. To fascynujący świat, a kolejne serie figurek można kolekcjonować i oczywiście walczyć nimi o dobro świata, bo przecież o to superbohaterom takim jak Spiderman chodzi.
pixel