Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czego nie może zabraknąć podczas zabawy wiosną i latem?

2023-04-21
Czego nie może zabraknąć podczas zabawy wiosną i latem?

Trawa zielenieje w oczach, kwiaty kwitną, ptaki śpiewają, a dzieci nie mogą się doczekać spacerów, harców na placu zabaw, jazdy na rowerze.
Kiedy rodzice nie mają czasu na pilnowanie swoich pociech przez cały dzień, a do dyspozycji jest ogródek, to wystarczy, że zorganizują dla nich kącik do zabawy.
Możliwości do zabawy jest wiele. Place zabaw, trampoliny, baseny i inne atrakcje zajmą sprawniejsze fizycznie dzieci na jakiś czas, a na później warto mieć szeroki asortyment zabawek i gadżetów ogrodowych.

Miejsce do samodzielnej zabawy na trawie, to przede wszystkim piaskownica.
Potrzebne jest miejsce na piasek i co najmniej kilka akcesoriów takich jak wiaderko, łopatkagrabki i . Jeśli taka ilość elementów nie wystarczy, to można rozszerzyć wybór o taczki, wózki na zabawki, konewki, sitka, więcej foremek oraz inne akcesoria.
Piaskownice, te drewniane, jak i te z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzą się na balkonie, a przede wszystkim w ogrodzie. Dzieci nie bez przyczyny uwielbiają czas spędzony na zabawie w piasku. Budowanie zamków, tworzenie babek, a nawet tylko przesypywanie ziarenek między palcami to świetna zabawa., która daje okazję do tego, by rozwijać kreatywność i ćwiczyć zdolności manualne.
Szczególną popularnością w przypadku braku miejsca, cieszą się piaskownice z tworzywa sztucznego, które często w zestawie posiadają pokrywę chroniącą przed zanieczyszczeniem piasku. Te drewniane są często wybierane jako dodatek do placu zabaw.
Ta niewielka przestrzeń wypełniona ziarenkami to namiastka plaży.

Alternatywą dla piaskownicstoliki wodne, które pozwolą na zabawę z wodą i piaskiem, przesypywanie, przelewanie, puszczanie statków i inne atrakcje dla maluchów.
Świetnie nadają się one do uatrakcyjnienia czasu w domu, na balkonie, jak i w domu.
Do zabawy z wodą mogą posłużyć też tory wodnebaseny dla dzieci.
Tory oprócz wodnej zabawy, pełnią także funkcję edukacyjną - dzięki nim dzieci dowiedzą się m.in. jak woda może unieść łódkę czy jak działają prądy.

Do samodzielnej zabawy świetnie sprawdzą się także namioty typu pop-uptipi oraz domki i akcesoria, które pozwolą na różne scenariusze zabawy. Na trawie można urządzić piknik, stragan z owocami i warzywami, zabawkowego grilla oraz wiele innych.

                                                                   
Gra w piłkę czy skakanie na piłce z uszami to także świetna zabawa. Dziewczynki mogą skakać na skakance, rysować kredą, a chłopcy rzucać frisbee, czy strzelać zabawkową bronią, gdzie nie narażą ludzi i przedmiotów wokoło na uszkodzenia.

Gdy rodzice koszą trawę, pielęgnują ogródek, dzieci mogą także pomóc, ucząc się przy tym o roślinach, pielęgnacji kwiatów, owadach i innych insektach.
Takie zaangażowanie malucha w dbanie o środowisko i przestrzeń wspólną jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w towarzystwie rodziców i nabywanie wiedzy o świecie.
Gdy dziecko samo wykazuje chęć pomocy, warto wyposażyć je w łopatkę, grabki, konewkę, taczkę, czy rękawice ogrodowe w dziecięcych kolorach, by zachęcić do brania udziału w obowiązkach.

Polecane

pixel