Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

A może klocki?

2023-03-28
A może klocki?

Klocki dla sześciolatka

Dziecko w wieku 6 lat ma już swoje preferencje co do zabawek i ulubionych bohaterów. Najczęściej wie, które zabawki chciałoby dostać na urodziny czy pod choinkę. Szukając prezentu dla dziecka, które ma określone oczekiwania, posiada swoje plusy i minusy.
Z pewnością zawęża to poszukiwania do niektórych grup zabawek i zapewnia uśmiech na twarzy dziecka.

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna lista prezentów. Każdy sześciolatek jest wyjątkowy. Ma preferencje i ulubione postacie, pewne zabawki mogą trafić w jego gusta, inne zupełnie nie.
Dobry prezent powinien cieszyć, inspirować, zachęcać do zabawy i rozwijać.
Zabawką, która rozwija, sprawia wiele radości i nadaje się dla dzieci w różnym wieku są klocki.
W ofercie wielu producentów znajdziemy propozycje zestawów, które wpasują się w zainteresowania chłopców jak i dziewczynek.

Dlaczego warto kupić klocki dla 6-latka?

To zabawki ponadczasowe i odpowiednie dla pociechy w każdym wieku. Projekty klockowe zmieniają się razem z dzieckiem. Klocki towarzyszą od pierwszych etapów życia, rozwijając koncentrację, zdolności manualne konstruktora, ucząc kolorów, kształtów, a także rozwijając kreatywność. Zestawy klocków kształtują ważne dla dzieci zdolności, a także pozwalają na kreatywną zabawę rozwijającą wyobraźnię.

Klocki to jeden z najchętniej wybieranych prezentów dla kilkulatków. To zabawki, które doskonale odpowiadają na potrzeby dzieci oraz rodziców, gdyż pozwalają spędzać razem czas i pozytywnie wpływają na rozwój, w tym wyobraźni przestrzennej.

Jakie klocki wybrać?

Należy wziąć pod uwagę produkty przeznaczone dla odpowiedniej grupy wiekowej, wśród których znajdą się klocki magnetyczne, samochody, klocki bamp, a także figurki, które maluch w wieku sześciu lat z łatwością ułoży. Dostępne są modele pojazdów, samolotów czy budowle, którymi dziecko będzie się bawić godzinami to doskonały pomysł dla chłopca. Dziewczynka chętniej wybierze do zabawy klocki z figurkami Barbie czy zwierzątkami.

W prezencie można więc podarować dziecku zestaw podstawowy, z klockami oraz elementami takimi jak, pojazdy, figurki i akcesoria, a z czasem kolekcja będzie rosła.
Ponadto w sprzedaży znajdują się kolekcje tematyczne i inspirowane bajkami. Im więcej części do wyboru, tym więcej dzięki nim dziecko będzie mogło stworzyć, tym ciekawsze tego typu zestawy będą dla dziecka.

Klocki konstrukcyjne pozwalające na kreatywną zabawę

Dobrym wyborem dla dziecka, które marzy o klockach są zestawy, dzięki którym stworzy samodzielnie budynki, samochody czy figurki, ale także będzie mogło wykorzystać je do budowania innych konstrukcji.
Na rynku jest wiele zestawów klocków, które pozwolą zbudować ogromną ilość modeli według instrukcji, a także puścić wodze wyobraźni i wykorzystać klocki do tworzenia unikalnych konfiguracji.

Klocki konstrukcyjne to nie tylko budowanie prostych kompozycji z wielokolorowych prostokątów i kwadratów. Obecnie dostępne są klocki drewniane, magnetyczne, syntetyczne, gumowe i wiele innych, a stworzone modele mogą świecić, poruszać się czy być zdalnie sterowane.

  

Zestaw rozwijający zdolności manualne to klocki CaDA

W zależności od umiejętności układania i tworzenia ważna jest ilość klocków w zestawie, aby wyzwanie powierzone dziecku nie było zbyt trudne, zestaw zbyt duży, a elementy zbyt małe.
Okazuje się, że wybierając naprawdę ciekawy zestaw należy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy zabawka będzie spełniała oczekiwania, ale upewnić się, że maluch poradzi sobie z zadaniem.

Klocki CaDA to mocno rosnąca w siłę konkurencja dla LEGO. Wśród oferowanych modeli znajduje się wiele ciekawych zestawów dla małych miłośników układania. Wiele z nich posiada ruchome elementy, w tym koła, napęd RC w pojazdach, oświetlenie LED, pociski do broni z klocków. Dla miłośników pojazdów jest seria Technic i Just Move It, dla lubiących wyzwania jest seria Master, dla najmłodszych jest seria Kids.

Są one kompatybilne popularnymi klockami dostępnymi na rynku, dzięki czemu klocki mogą służyć jako zamienniki brakujących elementów, a także dawać więcej możliwości budowania.

Cena klocków dla 6-latka

Szukając odpowiedniego zestawu dla dzieci w wieku sześciu lat warto zwrócić uwagę na stosunek jakości do ceny, a także z jakich materiałów wykonano klocki.
Cena różni się w zależności od wielkości zestawu, ilości klocków, możliwości zdalnego sterowania oraz wielu innych czynników.

Szukając klocki, które byłyby odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym za niedużą cenę, warto szukać wśród mniej znanych marek, których klocki są kompatybilne z innymi popularnymi klockami.

Sprawdź naszą ofertę na zabawki dla 6 latka

Polecane

pixel